Bosna a Hercegovina Sarajevo

Leží na neviditelné hranici Federace a Republiky srbské. Pojem Sarajevo obvykle označuje tu západní část, která zahrnuje i centrum a všechny nejdůležitější památky, východním (Istično) Sarajevem se pak rozumí to srbské, pravoslavné, ale jedná se spíše o periferii, znatelně venkovštějšího charakteru.

V centru nesmíte (a ani nemůžete) minout Baščaršiji, hlavní náměstí nesporně islámského charakteru. Nízké domky, úzké uličky, kamenné hladké dláždění, všude obchůdky převážně rukodělné tematiky, dokonce i jména ulic respektují trh s řemeslně-obchodnickou tradicí. Bezprostředně k Baščaršiji přiléhají dvě až tři mešity, ta nejznámější, Gazi Husrev-begova se dá dokonce jednou týdně navštívit (obvykle v sobotu či v neděli přibližně v jednu nebo dvě hodiny dopoledne) i bez muslimského vyznání, vstupné je spíše symbolické, takže si to nenechte ujít!

Z téhož náměstí dojdete také ke stařičkému pravoslavnému kostelu sv. archanděla Michaela a Gabriela, který se dá taky za malý peníz prohlédnout, včetně přilehlého muzea. A abychom dodrželi náboženskou rovnováhu, v centru se nalézá katolická katedrála Srdce Ježíšova a je jen zhruba pět až deset minut západně od Baščaršije.

Ubytování Sarajevo

Další nabídky

Turistické zajímavosti

Last Minute SarajevoDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka