Černá Hora Bar

Bar patří mezi největší města jižní části černohorského přímoří. Nachází se zde hlavní nákladní i osobní černohorský přístav. Bydlí zde kolem 37 000 obyvatel. Toto město leží při Jadranské magistrále, 25 km jihovýchodně od letoviska Petrovac. Je rozloženo v široké zátoce Luka Bar, na úpatí pohoří Rumija, jehož nevyšší místo měří 1593 m. Letovisko je cílovým místem hlavní černohorské železniční trati, jejíž počátek vede z města Beograd. Bar má též nový moderní jachtařský přístav - marinu, který je nejvýznamnějším přístavem pro jachty na černohorském pobřeží. a je spojen trajektem s italským přístavním městem Bari ležícím na protější straně Jadranu.
 
Díky velmi teplému podnebí, chráněné poloze a mimořádně úrodné půdě v okolí jsou ve zdejší oblasti velké ovocné sady, zejména pak citrusy, vinice, olivovníkové háje. Olivovníky se tu pěstují od nepaměti. Podle pověsti dosud roste a plodí dosud olivovník, který je starý 2400 let. Údajně jej tu na svých plavbách zasadili Féničané. Nachází se na jihovýchodním okraji Baru, u magistrály z Baru do Ulcinje, u osady Miroslavići. Zdejší olivový olej patří mezi nejkvalitnější na východním Jadranu. V omezené míře se Bar navštěvuje jako letovisko. Za jeho lázeňskou a rekreační část se pokládá Sutomore, které je největším letoviskem Barské riviéry.

Ubytování Bar

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Bar je ve své podstatě nové město, které bylo založeno až koncem 19. století. Začalo vznikat až po konečném osvobození země od Turků, které bylo v roce 1878...

  více

 • Koupání a pláže

  Na severním okraji města se nachází pláž Topolica, které se též říká Městská pláž s hotelem Topolica. Táhne se v délce 750 m směrem na jih k barskému přístavu.

  více

 • Sport

  Bar nabízí výborné podmínky pro nespočet sportů, zejména pak pro vodní a plážové sporty.

  více

 • Zábava a noční život

  Jako velké město poskytuje Bar řadu zábavních možností: bary, diskotéky, kluby, kina apod.

  více

Last Minute BarDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka