Černá Hora Herceg Novi


Herceg-Novi je největší město v boce Kotorské a současně její největší letovisko. Obývá jej kolem 27000 obyvatel. Vyniká chráněnou polohou, mírným příznivým podnebím s dostatkem vláhy a mimořádným bohatstvím vegetace. Proslulý je zejména zdejší park, vlastně botanická zahrada s více než 2000 středomořských, subtropických a tropických rostlin. Například palmy, citrusy, banánovníky, fíkovníky, oleandry, mimózy, agáve aj. Nádherné jsou i zahrady a parky zdejších hotelů v zahradě někdejšího hotelu Boka roste např. na 20 druhů palem. Běžně tu roste na 250 středomořských a subtropických rostlin. Herceg-Novi se pro své příjemné podnebí navštěvuje po celý rok. Pro účastníky zimních pobytů se organizují četné kulturní a zábavní akce, karnevaly a festivaly. Bohatý je zábavní a kulturní život i v létě. Herceg-Novi je i významným černohorským veletržním městem. Západním předměstí tohoto města je Topla, původně samostatné městečko a letovisko, administrativní součástí je nyní i Igalo. V těsném sousedství Herceg-Novi směrem na východ leží Zelenika, jeden ze tří hlavních přístavů Černé Hory, především pro nákladní dopravu. V Zelenice je též jachtařský přístav.

Ubytování Herceg Novi

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Původní obec Novi byla sice založena koncem 14 stol. bosenským bánem Tvrtkem I., avšak o její dobudování a rozkvět se zasloužil především humský vévoda

  více

 • Koupání a pláže

  Původní malé a úzké pláže zdejších hotelů byly podstatně rozšířeny a byly na ně navezeny oblázky, případně písek.

  více

 • Sport

  Toto město nabízí výborné podmínky pro sportovní vyžití. Je tu několik potápěčských středisek, a to jak přímo v Herceg-Novi a v sousední Zelenice, tak i na poloostrově Luštica - v Rose.

  více

 • Zábava a noční život

  V letovisku je po celý rok bohatý zábavní život. Turisté se mohou pobavit v kavárnách, barech, diskotékách a účastnit se řady zábavních programů.

  více

Last Minute Herceg NoviDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka