Černá Hora Tivat


Městečko Tivat je rušné letovisko v Tivatském zálivu boky Kotorské, ležící na úpatí kopce Vrmac. Obývá jej okolo 11000 obyvatel. Jeho pobřeží je velmi členité. Na sever, u mysu Seljanovo navazuje na letovisko Donja Lastva. Proslulo svým krásným rozsáhlým přímořským parkem s četnými subtropickými a exotickými rostlinami. Tento park byl založen v 19. stol. V současné době není tento chráněný park dostatečně udržován. Administrativní součástí občiny Tivat je osada a menší letovisko Donja Lastva, který má stejný ráz jako Tivat a svou výstavbou a plážemi s Tivatem postupně splývá. U Tivatu je jediné letiště na černohorském přímoří a to se nachází asi 5 km jihovýchodním směrem.

Ubytování Boka Kotorská

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Podle legendy a dochovaných písemných zdrojů, měla na tomto místě jedno ze svých sídel ilyrská královna Teuta. Podle historických důkazů zde stávala osada již v antice, o čemž svědčí archeologické nálezy pod mořskou hladinou.

  více

 • Koupání a pláže

  V Tivatu a jeho blízkém okolí si může návštěvník vybrat mezi osmi dobře upravenými plážemi. Přímo v centru letoviska Tivat se u poměrně husté zástavby rozkládá písečná pláž Belane.

  více

 • Sport

  Tivat nabízí velmi široké sportovní vyžití. Vzhledem k velmi dobrým terénům pro surfaře je zde i škola windsurfingu, dále také potápěčské centrum. Ve sportovní hale Župa se hrají míčové hry: házená, košíková, volejbal aj.

  více

 • Zábava a noční život

  Velmi zajímavou akcí je Bokeljská noc, která se bohužel koná v únoru, tedy mimo sezónu. Jsou to svátky historického bratrstva Bokeljské námořnictvo,

  více

Last Minute TivatDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka