Černá Hora Miločer


Luxusní letovisko Miločer se nachází jihovýchodně od Budvy, v těsném sousedství letoviska Sveti Stefan a je jeho součástí. Zdejší nádherné pobřeží si vybral jugoslávský král Alexandr Karadjordjević za místo pro letní pobyty své rodiny. Ve 30. letech minulého století tu koupil pozemek se dvěma krásnými plážemi a nechal postavit letní královskou rezidenci. Bohužel se jejího dokončení v roce 1936 nedožil - byl zavražděn v roce 1934 v Marseille. Královna Marie tu však každoročně trávila léto se svými syny až do začátku 2. světové války. Půvabný rámec královskému komplexu tvořil a dodnes tvoří krásný přímořský park, který je vlastně bohatou botanickou zahradou (18 ha) - rostou tu libanonské cedry, aloe, mimóza aj. Podle některých odborníků je miločerský park z r. 1934 je jedním z nejkrásnějších dendrologických parků na jižním Jadranu. Královská rezidence i sousední vily, původně určené pro královské hosty, slouží dnes cestovnímu ruchu.

Ubytování Budvanská riviéra

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Zdejší nádherné pobřeží si vybral jugoslávský král Alexandr Karadjordjević za místo pro letní pobyty své rodiny. Ve 30. letech minulého století tu koupil pozemek se dvěma krásnými plážemi a nechal postavit letní královskou rezidenci. Bohužel se jejího dokončení v roce 1936 nedožil - byl zavražděn v roce 1934 v Marseille. Královna Marie tu však každoročně trávila léto se svými syny až do začátku 2. světové války. Královská rezidence i sousední vily, původně určené pro královské hosty, slouží dnes cestovnímu ruchu.

  více

 • Koupání a pláže

  Po královně Marii je pojmenována menší ze dvou pláží, kde se s oblibou koupala, Královnina pláž. Leží v dosti uzavřené zátoce, obklopena vegetací. Je to nevelká, krásná intimní pláž, asi 200 m dlouhá, z jemného písku. Vzhledem k tomu, že je otevřená směrem k západu, navštěvuje se hlavně v odpoledních hodinách. Je vzdálena asi 500 m od Sv. Stefanu. V bývalém královském areálu je ještě další, a to hlavní pláž, zvaná Králova, rovněž písečná, o něco větší než Královnina. Též bývá nazývána jednoduše "pláž Miločer". Je dlouhá 280 m a tvoří ji jemný písek, který je i ve vstupu do moře. Nachází se přímo před někdejší královskou rezidencí, nyní luxusním hotelem.

  více

 • Sport

  Toto letovisko nabízí skvělé podmínky pro vodní a plážové sporty. Zejména pak například plážový volejbal, potápění, pétanque a podobně.

  více

 • Zábava a noční život

  Miločer nabízí velmi mnoho malebných restaurací a kaváren pro denní osvěžení. Večer se pak můžete pobavit v místních klubech, barech a diskotékách.

  více

Last Minute MiločerDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka