Černá Hora Petrovac na Moru


Petrovac (též Petrovac na Moru) je malé městečko a větší oblíbené letovisko s příjemným podnebím. Nachází jihovýchodně od Budvy, 9 km od Sv. Stefanu. Je obklopeno olivovníkovými háji a borovými lesy. Kolem zdejšího zálivu se obloukem táhne široká pláž z drobných oblázků a písku, které se říká Petrovacká pláž. Impozantně působí hradba hor, která chrání Petrovac před vnitrozemskými klimatickými vlivy. Dva romantické ostrůvky Katić a Sveta Nedelja (s kostelíkem) působí velmi malebně. Blízko Petrovce leží malé letovisko Perazića Do. Zdejší jediný hotel "As", stavba zajímavé architektury je nyní v generální rekonstrukci. V současné době se nedoporučuje vzhledem ke stavebním pracím navštěvovat pěknou místní pláž. Perazića Do je spojen silniční spojkou s magistrálou a pěší cestou z Petrovce.

Ubytování Petrovac na Moru

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Byla to rybářská osada, která se rozvíjela při benátské pevnosti - kaštelu Lastva na severozápadním výběžku pevniny. Z pevnosti se zachovala jen její část z 16. stol. a lazaret, přeměněné nyní pohostinský podnik (noční bar Castello). I to málo, co z pevnosti zbylo, je velmi malebné. V olivovníkovém háji za kostelíkem sv. Eliáše z 15. stol. byly objeveny vykopávky a pozůstatky římské venkovské usedlosti z 2. až 4. stol.n.l., s fragmenty mozaik (přístupné veřejnosti). Pozůstatků římských staveb zde bylo nalezeno víc, archeologický průzkum však není dokončen.

  více

 • Koupání a pláže

  Široká Petrovacká pláž z drobných oblázků a písku, lemovaná četnými pohostinskými podniky, se táhne v oblouku dlouhém 600 m.

  více

 • Sport

  Hosté letoviska zde mají pestrou nabídku sportovního vyžití. Mohou provozovat různé vodní sporty. Pro míčové sporty mají k dispozici víceúčelové hřiště, mohou si zahrát tenis, bocciu, bowling či stolní tenis nebo se na pláži věnovat různým zábavním radovánkám, atrakcím a sportům (např. plážový volejbal).

  více

 • Zábava a noční život

  Největší slavností je Petrovacká noc, akce karnevalového typu s bohatým zábavním programem, která se koná v srpnu. Kromě toho se po celou sezónu organizují různé zábavní akce, slavnosti apod.

  více

Last Minute Petrovac na MoruDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka