10 plážových perel Chorvatska

10 plážových perel Chorvatska

PLÁŽ RUĆICA, PAG

Klidné koupání v příjemném prostředí...

Pláž Ručica je obklopená útesy. Stejnojmenný kaňon oplývá skalami bizarních tvarů, lákajících lezce i horolezce. Z některých míst nad pláží to tam vypadá jako pustá skalnatá země. I terasa restaurace připomíná horský nouzový přístřešek. Ale pršut s bílým chlebem tady chutná báječně.
Možná uvidíte na stráních pást se ovce, a pokud vám místní nabídnou specialitu ostrova, pažský ovčí sýr, ochutnejte. Má zvláštní chuť, prý díky mořské soli, kterou ovce konzumují, když spásají trávu. Ručica je pro ty, kdo dávají přednost klidnějšímu koupání ve venkovském prostředí.

Nabídku ubytování v této oblasti oblasti naleznete ZDE.

PLÁŽ ZRČE, NOVALJA

Pro pařiče...

Oblázková, přes kilometr dlouhá pláž Zrče na ostrově Pag s tobogany, bungee jumpingem, volejbalem, barem v bazénu a několika populárními kluby pod otevřeným nebem skýtá možnosti lenošení i dovádění všem věkovým kategoriím. O Zrče se říká, že to je jediná pláž v Chorvatsku, která má atmosféru jiskřivých a skvělých party, za nimiž bývá zvykem jezdit na Ibizu.

Nabídku ubytování v této oblasti naleznete ZDE.

RAJSKA PLAŽA, RAB

Ideální pro rodiny s dětmi...

Rajská pláž, už jen ten název láká! Najdete ji v Loparu na ostrově Rab, měří asi 1,5 km a vysloveně se hodí pro rodiny s dětmi. Nejen kvůli písku – připravte se na opravdu mělkou vodu ještě desítky metrů od pláže. Zároveň je ale v letovisku spousta zábavy i příležitostí ke sportování, takže kdo chce pohyb, ten se vydovádí, bez ohledu na věk a rodinný stav. Na své si přijdou i plavci, protože v okolí mohou prozkoumat řadu zátok s menšími písečnými plážemi a hlubší vodou. Ale je na nich víc lidí.

Nabídka ubytování na ostrově Rab:
Letoviska Rab, Banjol, Barbat, Kampor, Palit, Suha Punta, Supetarska Draga

ZLATNI RAT, BRAČ

Nejen pro windsurfaře...

Česky se to místo jmenuje Zlatý mys a je stejně vyhlášený jako Punta Rata. Každý se tam chce opalovat nebo se alespoň vykoupat. Nejkrásnější je před nebo po sezoně, když není obsypaný turisty a jejich slunečníky.  ...

Když je tu opravdu plno, napočítali byste až okolo pěti tisíc lidí. Stromy v borovém lese, který odděluje "zlatý" trojúhelníkový výběžek z drobných oblázků a jemného písku od pevniny, rostou nakloněné ve směru převládajícího větru. Ukrývají příjemnou pěšinu, po níž lze ráno joggovat a v horkých polednech se ploužit v příjemném stínu.
Vítr spolu s mořskými proudy ovlivňuje i tvar špice výběžku, která je někdy zatočená doprava, jindy doleva. Zatímco milovníci slunce si občas stěžují na chladnější vodu a velké vlny, pro vyznavače windsurfingu a kitingu to je požehnané místo.

Nabídka ubytování na ostrově Brač:
Letoviska Bol, Milna, Selca, Sumartin, Sutivan, Supetar, Pučišća, ...

PUNTA RATA, BRELA

Světově proslulá...

O oblázkové pláži Punta Rata v Brele jižně od Splitu se říká, že je jedna z nejnádhernějších, ne-li vůbec nej v Evropě. Tomu odpovídá i návštěvnost a proto když ji chcete pořádně a v klidu okouknout a zaplavat si, je třeba přijít brzy ráno...

Nabídku ubytování v této oblasti naleznete ZDE.

PLÁŽ DUĆE, U OMIŠE

Pozvolný vstup do moře a písek...

Pro rodiny s menšími dětmi doporučuji i pláž Duče u Omiše, kde je ideální, pozvolný vstup do moře a písek. Když si navzájem domluvíte večerní hlídání na střídačku, můžete si užít i noční zábavu v historickém centru Omiše, které je půvabné

Nabídka ubytování v dané oblasti:
Letoviska Omiš, Duće, Dugi Rat, Dugi Rat-Orij, Nemira, Stanići, Ruskamen, ...

PLÁŽ BAČVICE, U SPLITU

Bez příliš rychlého zchlazení...

S dětmi se vyplatí i pláž Bačvice u Splitu. Dno se sklání pozvolna, do vody lze tedy vejít bez obav, že by došlo příliš rychle ke zchlazení. Což ocení i dospělí, následuje-li koupání po průzkumné tour blízkými restauracemi. Soukromí a klid tu nečekejte, ale vždycky je něco za něco.

Nabídka ubytování v této oblasti:
Letoviska Split, Jesenice, Marina, Podstrana, ...

GIRANDELLA, RABAC

Pro potápěče...

Istrijskou pláž Girandella ocení hlavně mladí a neklidní. Rabac na jihovýchodním pobřeží je živé turistické centrum s bohatým nočním životem, po němž se dobře odpočívá dopoledne na pláži (nezapomeňte slunečník a dobře se namazat, přes den krémem!) a nevadí ani okolní hluk. Centrum spojuje s pláží 1,5 km dlouhá promenáda. Když si člověk odpočine, může odpoledne prozkoumávat podmořský život ve skalnatém okolí pláže nebo se s některou z místních agentur vydat za dobrodružstvím na potápěčské safari. Na dně v blízkosti pobřeží totiž leží mnoho ztroskotaných lodí. Girandella je známá i jako výborné místo pro windsurfing.
Když už budete v Rabacu, zajděte si na pláž Maslinica. Je to sice hotelová pláž, ale přístupná i veřejnosti. A díky hotelovému zázemí překypuje příležitostmi k zábavě i sportu.

Nabídku ubytování v této oblasti naleznete ZDE.

ZÁTOKA STINIVA, OSTROV VIS

Skrytý poklad pro milovníky klidu...

Pláž vznikla zborcením stropu rozlehlé jeskyně. Skalní stěny, které ji obklopují, jsou vysoké přes 30 metrů. Není dlouhá, nějakých třicet čtyřicet metrů. Průhledná voda se tam zlehka převaluje, na dně oblé valounky – sem tam i nějaký ten valoun – v barvě, jakou dokáže z kamene udělat jen moře a slunce. Člověk si tam jen tak plave nebo taky jen tak leží na okraji vody, nechává se ošplouchávat a oddává se snění... Snadno proplavete i ven do zátoky, kde často kotví plachetnice. Stejně krásně jako na hladině je tu i pod vodou: skály jsou členité, se spoustou převisů a jeskyní. Sami tu nejspíš nebudete, možná v brzkém ránu, ale kdo ví.

PUPNATSKA LUKA, KORČULA

Pro samotáře...

Na jižní straně ostrova Korčula leží zátoka a pláž Pupnatska Luka. Vyrazí dech i zkušeným harcovníkům. Moc lidí tam nebývá a místo je hůř přístupné. Ůplná samota už to není, na to jezdí na Jadran příliš mnoho zvídavých námořníků s plachetnicemi a srdcem Kolumba. A už sem také zavedli pohodlnou silnici. Najdete zde i dobrou restauraci a nejlepší korčulské bílé víno je kvalitní Pošip, na vyznavače červeného čeká Plavac Mali.
A pamatujte, že nejefektnější fotografie téhle fotogenické přírodní krásy uděláte z výšky ze silnice. Pro cyklisty to bude vítaná odpočinková zastávka, zejména pokud pojedou serpentinami směrem do kopce.

Nabídka ubytování na ostrově Korčula:
Letoviska Brna, Kneza, Nova, Vela Luka, ...

 

(Zdroj: cestovani.idnes.cz/chorvatsko)

Ubytování Chorvatsko

Další nabídkyDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka