Cestovní doklady

Cestovní doklady

Cestovním dokladem pro vstup českého občana do Chorvatské republiky je platný cestovní pas.

Od června 2004 mohou čeští občané cestovat do Chorvatska i na občanský průkaz.
Ministerstvo zahraničí ČR v této věci upozorňuje: "Vzhledem k tomu, že Chorvatsko umožňuje vstup na své území na základě předložení občanského průkazu občana ČR, lze jako cestovní doklad k cestování do Chorvatska fakticky použít i občanský průkaz ČR. S ohledem na skutečnost, že jde o jednostranné opatření jiného státu, nemůže Česká republika nést odpovědnost za aplikaci tohoto jednostranného opatření, popřípadě za komplikace, které by mohly vzniknout při vstupu nebo pobytu na území tohoto státu. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto nadále doporučuje při cestách do Chorvatska použít platný cestovní pas ČR"

Zástava pasu
Vzhledem k častým případům ponechávání cestovních dokladů jako zástavy při ubytování v soukromí, hotelu či kempu a následné ztráty těchto dokladů, upozorňuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR, že podle odst. 2, § 2 zákona o cestovních dokladech a o změně zákona č. 283/1991 Sb. o Policii České republiky, ve znění pozdějších předpisů: "Cestovní doklad je zakázáno ponechávat a přijímat jako zástavu a odebírat jej při vstupu do objektů nebo na pozemky". Ubytovatele je třeba na tuto skutečnost upozornit a namísto pasu složit finanční zálohu.

Platnost
Platnost cestovního dokladu musí být minimálně na dobu pobytu na území Chorvatska při turistickém pobytu do 3 měsíců. Pro turistický pobyt není vízum zapotřebí (žádá se pouze při pracovních pobytech).

Ubytování Chorvatsko

Další nabídkyDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka