Chorvatsko Banjole


Banjole je letovisko v jižní Istrii. Je to rybářská vesnice, která leží jihovýchodně od Puly, mezi zálivy Solin a Paltan. Banjole je příjemným místem k prožití dovolené a to hlavně díky množství zátok, poloostrovů, pláží, sportovišť a rekreačních zařízení. Letovisko je navštěvováno především sportovními rybáři, ale i milovníky plodů moře z nedalekých letovisek. V nedalekých vodách lze nalézt i chov ústřic. Nedaleko Banjole leží hospodářské a kulturní středisko Pula. Jde o významný obchodní přístav a zároveň největší město na Istrijském poloostrově, které leží v největší a nejlépe chráněné zátoce Istrijského poloostrova. Pula je jedním z největších středisek cestovního ruchu. Toto středisko je vhodné zejména pro sportovně zaměřené návštěvníky a pro ty, kteří se chtějí na dovolené i zabavit.

Ubytování Banjole

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Nacházejí se zde zříceniny kostelíka ze 7.- 8. století v zátoce Kanalić, dále pak také zbytky římské venkovské vily. Je to velmi staré město, jehož založení je spojováno s řeckou bájí o plavbě Argonautů. V historické době začíná osídlení ilyrským kmenem Histrijců v 6. stol. př.n.l., které pak vystřídali Římané. Za císaře Augusta zde byla založena kolonie Colonia Iulia Pollentia Herculanea. Pro více kulturního a historického vyžití neváhejte navštívit blízká města, například Pula, Medulin a podobně.

  více

 • Koupání a pláže

  Pobřeží Banjole je velmi členitého charakteru a je lemováno borovicovým lesem. Zajímavé je také pobřeží Pule...

  více

 • Sport

  Banjole je vyhledávané letoviska zejména kvůli sportovnímu rybaření, dále zde můžeme nalézt půjčovnu kol, motorových člunů a tenisové kurty...

  více

 • Zábava a noční život

  V městečku jsou četné restaurace, cukrárny a malebné obchůdky se suvenýry. Čisté moře, pláže a četné možnosti sportovního vyžití naplní vaše prázdninové dny zábavou a aktivitami. Večer si můžete vybrat mezi rozmanitými pořady Pulského léta a procházkou zdejší poklidnou zátokou. Velkou nabídku kulturního vyžití má nedaleký Medulin a Premantura.

  více

Last Minute BanjoleDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka