Chorvatsko Brijuni

 

Brijunské soustroví se nachází pouze 6 km od přístavního města Pula. Mezi nimi a Pulou, hlavním městem regionu, je Fažanský průliv. Z fažanského přístavu jezdí denně loď na ostrovní skupinu Brijuni. Brijunské souostroví se skládá ze dvou větších ostrovů, zvaných Velký a Malý Brijun a z třinácti dalších, menších ostrůvků. Břehy ostrůvků jsou velmi členité. Brijunské soustroví bylo obydleno již od pradávna. Je známo, že je na ostrovech velmi mírné podnebí. Jsou porostlé bujným rostlinstvem. V Národním parku Brijuni byly kromě původní vegetace vysázeny také tropické rostliny, z nichž byly vypěstovány upravené aleje, parky a háje. Ostrovy vynikají díky své geografické poloze a dalším podmínkám velmi mírným podnebím: zimy jsou tu mírné, léta příjemná, relativní vlhkost poměrně vysoká. Původní středomořská vegetace, včetně krásných lesů pokrývá dodnes část ostrovů. Nádherné jsou zdejší původní lesy dubu cesmínovitého, vavřínu a přímořské borovice. Aklimatizovali se zde však i dovezené rostliny - cedry, sekvoje, eukalypty, bambusy a mnohé další exotické druhy. Ostrovy patří mezi památky okrasného zahradnictví. Vše je upraveno s velkým estetickým citem, ať jde o aleje a stromořadí, půvabná zákoutí a odpočívadla. Automobily nemají na Brijuni přístup, dopravu návštěvníků po ostrově zajišťují autovláčky (trať je dlouhá 3 km).

Ubytování Istrie

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Za Benátčanů již lesk pohasl, ale ostrovy byly stále osídleny, i když malárie ze zdejších bažin neustále kosila obyvatelstvo. Brijuni utrpěly velké škody již za první světové války a potomci zakladatele se marně snažili v době mezi oběma světovými válkami dodat Brijunům dřívější lesk a slávu...

  více

 • Koupání a pláže

  Toto příjemné přímořské letovisko nabízí krásné, oblázkové pláže, doplněné o betonové pláty, určené na slunění. Místy se vyskytují i písčité pláže. Moře je zde průzračně čisté, a blankytně modré. Pozvolný vstup do moře je vhodný zejména pro děti a neplavce.

  více

 • Sport

  Tato malá vesnička nabízí velmi dobré podmínky pro vodní a plážové sporty. Zejména pak pro potápění, šnorchlování, windsurfing nebo plážový volejbal. Máte možnost si zapůjčit vodní šlapadla, lodičky, anebo jízdní kola....

  více

 • Zábava a noční život

  Tato destinace nabízí velmi mnoho malebných restaurací, cukráren, a obchůdků se suvenýry. V letních měsících máte možnost slyšet v ulicích i živou hudbu. Na Brijunech je zoologická zahrada otevřeného typu a zvířata se volně pohybují po ostrově. Je zde také safari-park. Pro více kulturního vyžití neváhejte navštívit nedaleká města, například město Pula, které je velmi bohaté na kulturní zážitky.

  více

Last Minute BrijuniDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka