Chorvatsko Funtana

 

Funtana je malou zemědělsou obcí se 470 obyvateli, ležící 6 km jižně od Poreče. Obec a její okolí jsou velmi bohaté na zeleninu, ovoce, víno a také na olivy. Název obce připomíná prameny pitné vody v severní části Funtany. Spolu se sousední Valkanelou je Funtana nejjižnější částí porečské turistické aglomerace. Funtana se od 60. let velmi úspěšně zapojila do budování infrastruktury pro cestovní ruch. Stala se oblíbeným letoviskem, které je většinou zahrnováno do porečské hotelové aglomerace, někdy však bývá uváděno při vrsarské aglomeraci.

Ubytování Funtana

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Tato malá vesnička nenabízí mnoho historických a kulturních skvostů, o to více se jich nachází v blízkých městech. Neváhejte proto navštívit například městečka Vršar, Poreč, Rovinj. Zde můžete shlédnout mnoho historických památek a kulturních pokladů.

  více

 • Koupání a pláže

  Stejně jako v Poreči je i zde velmi členité skalnaté pobřeží s pěknými lesy. Pláže jsou skalnaté s postupným přechodem do oblázkových, mnohdy prokládané betonovými převisy, které slouží ke slunění. Pláž autokempu Istra Naturist byla vyznamenána tzv. Modrou vlajkou. Moře je zde průzračně čisté, a blankytně modré. Pozvolný vstup do moře je vhodný zejména pro děti a neplavce.

  více

 • Sport

  Tato obec nám poskytuje výborné podmínky pro vodní sporty jako například jachting, vodní lyžování, potápění, dále pro tenis, fotbal, kuželky, jízdu na koni...

  více

 • Zábava a noční život

  Obec poskytuje mnoho zajímavých zážitků, kulturních, zábavních i sportovních akcí. Například první víkend po 20. Srpnu se koná lidová slavnost Fešta k poctě sv. Bernarda, patrona Funtany...

  více

Last Minute FuntanaDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka