Chorvatsko Peroj


Peroj je obec ve vnitrozemí Istrie, leží asi 1 km daleko od moře blízko malebného turistického střediska Fažana. Peroj je malým turistickým letoviskem, ale také hodnotným a zajímavým archeologickým nalezištěm z římského období. Toto letovisko lze doporučit těm, kteří chtěji strávit dovolenou dál od hlučných turistických středisek u moře. Je vhodné pro poklidnou rodinnou dovolenou.

Ubytování Peroj

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Peroj je tzv. malá pravoslavná enkláva uprostřed katolické Istrie. V roce 1645 se zde usadilo 15 černohorských rodin prchajících před Turky...

  více

 • Koupání a pláže

  Toto přímořské letovisko je obklopeno pěknými, oblázkovými plážemi, které jsou doplněny o betonové pláty určené pro slunění. Moře je průzračně čisté, a blankytně modré. Pozvolný vstup do moře je vhodný zejména pro děti a neplavce.

  více

 • Sport

  Toto rekreační letovisko nabízí výborné podmínky pro vodní a plážové sporty. Zejména pak volejbal, windsurfing, potápění, šnorchlování a podobně. Máte možnost si v letovisku zapůjčit lodičky, jízdní kola, a šlapadla. Pro více sportovního vyžití neváhejte navštívit blízká města.

  více

 • Zábava a noční život

  V obci lze navštívit místní restaurace, cukrárny, a spoustu malých obchůdků se suvenýry. Neváhejte ochutnat místní speciality, například plody moře, chorvatskou zmrzlinu a podobně. V letních měsících se zde pořádají místní slavnosti. Rozhodnete-li se strávit léto v Peroji, rozhodně stojí za návštěvu Národní park Brijuni a také prohlídka památek starobylého města Pula, především zdejší Arény, pocházející z antických dob. Více kulturního vyžití naleznete v nedalekých městech.

  více

Last Minute PerojDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka