Chorvatsko Premantura

 

Premantura je malá obec, která se nachází 12 km jihovýchodně od Puly. Obec čítá pouze 250 obyvatel. Leží na úzkém, úplně plochém poloostrově Kamenjak, v jeho centrální části, mimo moře, které je však na obě strany vzdáleno jen asi 200 metrů. Premantura je známá chovem ústřic a slávek jedlých. Zdejší restaurace nabízí bohatou nabídku ryb a plodů moře. Východně od Premantury máte možnost v mělkém moři s kamenitým dnem nalézt nejlepší loviště mořského raka na východním Jadranu. Pobyt v tomto letovisku je vhodný pro sportovně založené turisty, kteří hledají klid, jednodušší ubytování a nevadí jim nedostatek příležitostí k zábavě.

Ubytování Premantura

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Premantura je velmi malá vesnička, která není bohatá na kulturně-historické vyžití. O to více historických skvostů a pokladů naleznete v blízkém městě Pula, které určitě neváhejte navštívit. Naleznete zde mnoho staveb a jiných památek.

  více

 • Koupání a pláže

  Premantura vyrostla na mírně vyvýšené části mysu Kamenjak. Podél zdejšího pobřeží, dlouhého třicet kilometrů, jsou ploché skály, vhodné k opalování a ulehčující vstup do moře, pláže a zátoky s malými ostrovy...

  více

 • Sport

  Velmi dobré podmínky má Premantura pro vodní sporty, zejména windsurfing, potápění a podmořský rybolov. Dále nabízí i kvalitní vyžití pro milovníky cyklistiky...

  více

 • Zábava a noční život

  V průběhu roku se zde koná několik lidových slavností. Zajímavou akcí je dne 1. května Slavnost raků, také slavnost Lovrečevo, což je slavnost na počest sv. Vavřince, patrona Premantury.

  více

Last Minute PremanturaDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka