Chorvatsko Savudrija

 

Malé přímořské městečko v severozápadním cípu chorvatské Istrie, 7 km severně od Umagu, 40 km od Poreče. Přírodní zvláštností tohoto místa jsou kamenné desky na břehu moře, které se mírně svažují do moře. Pobřeží Savudrije je porostlé sosnovým lesem. Turisté-nudisté zde mají k dispozici nudistické pláže, jež leží jižně od středu letoviska. Obyvatelé Savudrije se již tradičně zabývají rybářstvím. Naleznete zde příjemné restaurace a hezké pláže. Pobyt v Savudriji doporučujeme rodinám, které se chtějí koupat a opalovat na skalnatých plážích.
Zdejší mys Savudrija tvoří severozápadní výspu celého chorvatského přímoří. Je zde známý rybářský přístav. Hospodářství je založeno na zemědělství. Toto místo patří mezi jednu z nejzelenějších částí Istrie, s velmi cennými lesy. Savudrija leží na místní komunikaci Sveti Mihovil - Savudrija - Umag - Buje s napojením na hlavní silnici. Popvé byla osada připomínána roku 1177. K architektonickým památkám patří především kostel sv. appoštola Ivana z 9. století, kompletně zrekonstruovaný roku 1826. Savudrija je rybářská osada a turistické středisko, vstupní brána do Umagské riviéry. Na stejnojmenném mysu stojí 36m vysoký maják postavený v roce 1826. Je považován za nejkrásnější maják celého jaderského moře. Toto severní přímořské letovisko je vhodné pro všechny, kteří mají rádi majáky a nepřeplněné pláže.

Ubytování Savudrija

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Popvé byla osada připomínána roku 1177. K architektonickým památkám patří především kostel sv. appoštola Ivana z 9. století, kompletně zrekonstruovaný roku 1826. Místní maják na mysu Savudrija patří mezi nejstarší na Jadranu, a to proto, že pochází z roku 1826. U majáku kostelík máte možnost shlédnout sv. Jana, původně trojlodní bazilika z 11. století, jejíž obě postranní lodě byly v průběhu věků ubourány. Do dnešní podoby byl upraven v 18. století. Zvláštností zdejšího rybářského přístavu je způsob, jakým se rybářské čluny chrání před zimními bouřemi a větry. Čluny se pomocí kladky vytahují na vysoké tyče, odkud se teprve před rybolovnou sezónou spouštějí.

  více

 • Koupání a pláže

  Pláže jsou oblázkové, místy skalnaté a doplněné betonovými plotnami. Okolní borový háj sahá až k plážím a nabízí tak stinné zákoutí pro nerušenou relaxaci. Pláž hotelového komplexu Skiper byla vyznamenána tzv. Modrou vlajkou. Moře je zde průzračně čisté a blankytně modré.

  více

 • Sport

  Pobřeží není vhodné pro podmořský rybolov. Možnost windsurfingu, tenisové středisko, na víceúčelovém hřišti možnost košíkové, házené, fotbalu, kuželky, stolní tenis. Panoramatické vyhlídkové lety motorovými rogaly. Dále se také nabízí cyklistika.

  více

 • Zábava a noční život

  V tomto letovisku se v srpnu koná zábavní festival Savudrijské noci. Město je známé i koncerty klasické hudby, které se zde v létě konají. Gurmány jistě uspokojí přes 40 restaurací nabízejících místní speciality. Neváhejte ochutnat! Nacházejí se zde cukrárny, nespočet příjemných malebných restaurací a obchůdků se suvenýry.

  více

Last Minute SavudrijaDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka