Chorvatsko Tar

 

Menší městečko, které leží v západní Istrii na vyvýšenině ve 110 m n. m. Tuto oblast obývá jen kolem 8 set stálých obyvatel. Je nejsevernější součástí porečské hotelové aglomerace. Pod Tarem se prostírá Tarská zátoka, kde se nachází malá rybářská osada s vyhledávanou rybí restaurací. Cestovnímu ruchu slouží malý poloostrov Lanterna, kde se rozrostlo živé kvalitní stejnojmenné letovisko. Toto letovisko je uprostřed pěkného lesoparku, známé své bohatou sportovní nabídkou. Tar je malá zemědělská obec v západní Istrii nad ústím řeky Mirny do moře. Toto příjemné letovisko je vhodné pro všechny, kteří touží po poklidné relaxační dovolené.

Ubytování Tar

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  V Taru se nachází barokní farní kostel sv. Martina z 18. století. Dále také máte možnost shlédnout kostel sv. Michala Archanděla ze 13.století. Můžete zde také zahlédnout pozůstatky antické vily a zříceniny kostela sv. Kříže ze 7. - 8. stol.,nebo též zbytky obranné věže Stari Tar. Zachovaly se tu některé zbytky původních osídlení: ilyrské gradiny, antické vily a antických hrobů, obětiště.

  více

 • Koupání a pláže

  Poloostrov Lanterna má typické oblázkové pláže s doplněnými betonovými platy na slunění. Z pláží v Lanterně byly vyznamenány tzv. Modrou vlajkou tyto pláže: Valeta u autokempu Lanterna, pláž Crnika a pláž Galeb u autokempu Solaris. Moře je zde průzračně modré a čisté

  více

 • Sport

  Lanterna nabízí rozmanité sportovní vyžití: windsurfing, vodní lyžování, potápění, (potápěčské středisko), jachting, jízda na koni, paragliding, tenis, plážový volejbal, minigolf, stolní tenis, fotbal, basketbal, házená, badminton. Cyklistika – celá Istrie je dobře pokrytá cyklistickýma stezkami.

  více

 • Zábava a noční život

  Na tomto poloostrově máte možnost navštívit místní malebné restaurace a cukrárny. Naleznete zde také mnoho malých obchůdků se suvenýry. V Lanterně se konají hudební večery a různé zábavní programy pro dospělé i děti, větší možnosti zábavy v sousedních letoviscích Poreč a Novigrad. Kulturní akce v nedaleké obci Poreč. Koncerty klasické hudby v kostele sv. Martina v letní sezóně.

  více

Last Minute TarDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka