Dubrovník - Koupání a pláže

Koupání a pláže

V Dubrovníku je spousta pěkných míst ke koupání. Jihovýchodně od starého města leží městské koupaliště Banje. Udržovanou pláž tvoří hrubý písek a drobné oblázky. V sezoně je zde spousta návštěvníků, k čemuž přispívá i pozice nádherného výhledu na historické centrum. Platí se vstupné.
Za pláží Banje je několik hotelů vyšší kategorie se soukromými plážemi: Excelsior, Grand Villa Argentina, Villa Dubrovnik.

V blízkosti starého centra před bránou Pile jsou dvě označené pláže. Jedna pod pevností Lovrijenac a druhá v sousední zátoce na skalnatém poloostrůvku Danče. Hlavní městské koupaliště s písčitou pláží je situováno v zátoce Sumartin v části Lapad, vzdálené od centra 3,5 km. Použít lze městskou dopravu od brány Pile.
V městských částech Lapad a Babin Kuk jsou pláže připadající hotelům, kde je možný vstup i veřejnosti - pod hotely Libertas, Dubrovnik Palace, Splendid, Neptun, Dubrovnik President aj. V blízkosti hotelu Dubrovnik President je naturistická pláž. Pláže hotelu Neptun a Dubrovnik President jsou vyznamenány Modrou vlajkou.

Vykoupat se je možné také v historickém centru pod opevněním. Dva malé příkré sestupy k moři vedou z ulice Ispod mira. Jsou zde malé plošiny na opalování a kovové schůdky do moře. Vhodné jen pro plavce.

Několik označených písečných pláží a jedna naturistická obklopené hojnou vegetací jsou na blízkém ostrově Lokrum, kam se dostanete ze starého přístavu v historickém centru.

Místní lidé využívají oblázkovou pláž Sv. Jakov v blízkosti kláštera Sv. Jakov od Višnjice východně od historického jádra.

Naturistické pláže se nacházejí také na okolních ostrovech, především Koločepu a Lopudu.

Ubytování Dubrovník

Další nabídkyDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka