Chorvatsko Trpanj

Trpanj je malebné letovisko na poloostrově Pelješac, proslulé svými výtečnými druhy vína a pěstováním kvalitní vinné révy. Do ostrovní osady Trpanj vede trajektová linka z jadranského pobřeží a proto je oblíbeným letoviskem pro všechny návštěvníky pobřeží jižní Dalmácie.
Letovisko je menší zemědělská a rybářská obec, kterou trvale obývá pouze asi 660 obyvatel. Trpanj má chráněnou polohu, příjemné mikroklima, dostatek vláhy a vegetace, včetně borových hájů na břehu. V blízkosti obce je v zátoce Blace léčivé bahno (peloid), které má velmi dobré léčivé účinky při chorobách pohybového ústrojí a gynekologických problémech. Je zatím přístupné volně, bez omezení

Ubytování Trpanj

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  V minulosti to byl hlavní přístav poloostrova. Nyní sem jezdí trajekt z Ploče na pevnině. Obec vyrostla v blízkosti pozůstatků římské venkovské usedlosti ...

  více

 • Koupání a pláže

  Na okraji obce, u hotelu Faraon je pěkná oblázková pláž chráněná vegetací. Díky poměrně pozvolnému vstupu do moře je vhodná i pro děti. Další pláže jsou dostupné v okolních menších zátokách. Moře je zde velmi čisté a průzračné.

  více

 • Sport

  Trpanj má dobré podmínky pro vodní sporty, především pro podmořský rybolov, ale i pro jachting a windsurfing. Dále je k dispozici fotbalové hřiště, hřiště na malou kopanou a bocciu.

  více

 • Zábava a noční život

  V sezóně se pořádají "Rybářské večery", koncerty tradičních vokálních skupin - klap i populárních interpretů, divadelní představení, beach-party, volba miss, večer dalmatských vín s ochutnávkou a další zábavní akce. Do pozdních nočních hodin se lze bavit v diskotéce "Plavi". Velká slavnost se každoročně koná na svátek Nanebevzetí Panny Marie 15. srpna, kdy po bohoslužbě na moři u sochy P. Marie Hvězdy moře následuje zábavní program zakončený ohňostrojem.

  více

Last Minute TrpanjDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka