Chorvatsko Baška

 

Letovisko Baška leží na jihovýchodním břehu ostrova Krk, v rozlehlé Bašské zátoce. Baška je druhým největším přístavním městem na tomto ostrově. Díky svým architektonickým skvostům je považováno za jedno z nejhezčích středisek. U staré části městečka vyrostlo dnes nové turistické sídliště, které má výborné dopravní spojení s městem Krk, s ostrovem Rab a městem Senj, jež leží na pevnině. Působivý je výhled na hradbu Velebitu na protilehlé pevnině a na majestátný ostrov Prvić. Dovolenou v tomto letovisku doporučujeme rodinám, milovníkům sportu a mladým, kteří se chtějí pobavit – zkrátka všem, kdož chtějí prožít dovolenou ve větším turistickém středisku s rozmanitou a kvalitní turistickou nabídkou doplňkových aktivit.

Ubytování Baška

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Přímo ve městě Baška se nachází barokní farní kostel sv. Trojice z 18. století, který má ve svém inventáři velmi cenné předměty. Zajímavé je také místní Vlastivědné muzeum, kde se návštěvníci mohou dozvědět mnoho o historii tohoto města. V okolí Bašky lze vysoko v kopcích objevit několik kostelíků, kde mohou návštěvníci uskutečnit příjemnou procházku.

  více

 • Koupání a pláže

  Baška má velmi krásnou a populární pláž Vela plaža, která se nachází v široké zátoce podél celého městečka – pláž je tvořena droboučkými oblázky a hrubým pískem...

  více

 • Sport

  Baška nabízí výborné podmínky pro různé druhy vodních sportů: potápění, podmořský rybolov, windsurfing, jachting. Nabídku sportovního vyžití doplňuje tenis, bowling, fotbal, minigolf, stolní tenis.

  více

 • Zábava a noční život

  Velkým půvabem letoviska Baška je čtyřkilometrová promenáda kolem moře, lemovaná mnoha hospůdkami a restauracemi. Promenáda je určena nejen k procházkám, ale také k jízdě na kole, joggingu a jízdě na kolečkových bruslích. Kromě sportovního využití se zde můžete i pobavit. V letovisku se pořádají rozmanité kulturní akce, zábavná vystoupení, tradiční ostrovní slavnosti a letní kulturní manifestace. Velmi populární a zajímavá je lidová slavnost Rybářský den. V okolí letoviska Baška je dokonce 14 vyznačených turistických stezek.

  více

Last Minute BaškaDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka