Chorvatsko Cres

 

Cres je město na stejnojmenném ostrově. Ve městě žije 2900 lidí, jsou zde zařízení a ubytovny pro turisty. Sever ostrova Cres je hornatý, leží zde také nejvyšší vrchol ostrova, Gorice (648 m). Ostrov Cres leží ve vnějšího pásu Kvarnerských ostrovu, v jeho severozápadní části. Celková rozloha ostrova je 404 km2. Obyvatelstvo se živí zemědělstvím (vinná réva, olivovníky), chovem ovcí, stavbě lodí, rybolovu a zpracování ryb. Cres nemá žádné povrchové vodní toky. Celý ostrov spolu ze sousedním Lošinjem je zásobován pitnou vodou z rozlehlého Vranského jezera. Toto přísně chráněné sladkovodní jezero o rozloze 5,8 km2 je pozoruhodným přírodním fenoménem: jeho hladina je 13 m nad mořem a dno v hloubce 68 m pod hladinou moře. Předpokládá se, že je převážně zásobeno vodou z podzemních sladkovodních pramenů z pevniny s tím, že je doplňováno i srážkami a z místních podzemních zdrojů. Toto ostrovní letovisko je vhodné pro klidnější dovolenou.

Ubytování Cres

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Cres původně tvořil s ostrovem Lošinj jeden velký ostrov s názvem Apsyrtides. Byl to největší ostrov na Jadranu...

  více

 • Koupání a pláže

  Moře kolem lošinjsko-creského souostroví bylo dne 6. srpna 2006 vyhlášeno prvním chráněným úsekem moře se zaměřením na intenzivní ochranu zdejší kolonie delfínů skákavých...

  více

 • Sport

  Toto turistické letovisko nabízí výborné podmínky pro vodní a plážové sporty. Zejména pak pro volejbal, windsurfing, potápění, a šnorchlování. Máte možnost si zapůjčit jízdní kolo, lodičky a šlapadla.

  více

 • Zábava a noční život

  Toto přímořské letovisko nabízí nespočet malebných restaurací, cukráren, a obchůdků se suvenýry. Neváhejte ochutnat místní speciality. Například dary moře, zmrzlinu a podobně. Pro více kulturního vyžití neváhejte navštívit blízká města.

  více

Last Minute CresDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka