Chorvatsko Ivan Dolac


Ivan Dolac je vesnička, která se nachází na jižním pobřeží ostrova Hvar. Vlastní zemědělská osada leží stranou od moře, nová část při pobřeží slouží cestovnímu ruchu. Je ideálním místem pro strávení klidné dovolené v příjemném přímořském podnebí. Tato osada je proslulá zejména svými vinicemi a kvalitním vínem. Celý ostrov drží prvenství v počtu hodin slunečního svitu během roku, takže i když na okolních ostrovech prší, Hvar bývá povětšinou prosluněn. Krásné prostředí tohoto letoviska ještě dotváří příjemná vůně levandule, která zde roste. Tato vesnička neoslní množstvím obchodů, ale svým poklidem, kouzelnou atmosférou, pohodou a nádherně průzračným mořem, do kterého usnadňuje přístup mnoho upravených ploch. Krajina je zde vskutku panenská, místu dominují borovice, husté koberce levandule a vůně rozmarýnu. Každý návštěvník tak zde může strávit nezapomenutelný pobyt, který bude naplněn koupáním, rekreací a nebo odpočinkem. Pro milovníky sportu jsou zde možnosti k provozování vodních sportů nebo k pěkným vycházkám.

Ubytování Ivan Dolac

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Historické prameny dokládají, že Ivan Dolac byl založen v 15. století. Stopy po architektuře Dalmácie z minulosti jsou zde patrné téměř na každém kroku, avšak více se k této malebné vesničce historických a kulturních památek nedochovalo. O to více historických skvostů můžete navštívit v okolních městech, které se nacházejí ve vzdálenostech 8 – 40 km.

  více

 • Koupání a pláže

  Koupáni v této vesničce je opravdu zážitkem. Přímořský vzduch s nádechem vůně rozmarýnu a levandulí vytváří spolu s nádhernými plážemi neskutečnou atmosféru....

  více

 • Sport

  Ivan Dolac nabízí zázemí pro sportovní vyžití ve vodních sportech, a to windsurfing, potápění nebo v klasickém plážovém volleyballu a nohejbalu. ...

  více

 • Zábava a noční život

  Během sezóny je ve vesnici k dispozici obchod se smíšeným zbožím, pekárna, kde si lze zakoupit výtečné pečivo. Nachází se zde i několik stánků s občerstvením a nezbytnými suvenýry. K návštěvě vybízejí i místní restaurace u pláže, které kombinuji kulinářský zážitek s kouzelnou atmosférou. Pokud je toto vše spojeno i se sklenkou výborného červeného vína, pak je výsledný dojem dokonalý. Pro další kulturní vyžití lze navštívit okolní města, kde se nachází zázemí pro noční život, a to diskotéky a bary.

  více

Last Minute Ivan DolacDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka