Chorvatsko Murter


Murter je nejstarší obcí na stejnojmenném ostrově. Silnicí vedoucí přes Tisno je spojen s Jadranskou magistrálou. Nachází se 30 km od města Šibenik. Městečko Murter se rozkládá v úrodném údolí mezi zátokami Slanica a Hramina. Slanica je místo s idylickou písčitou pláží vhodné ke koupání, oblíbené zvláště milovníky plážového volejbalu, zatímco zátoka Hramina představuje bezpečné kotviště pro menší jachty, neboť díky své poloze je chráněn před větry.
Obyvatelé Murteru se živí zemědělstvím a rybolovem. Avšak jsou i vynikajícími pěstiteli a zpracovateli oliv. Stejně jako obyvatelé Betiny jsou majiteli kornatských ostrovů, které jejich předci koupili od zadarských feudálů. Murter má doslova ideální podmínky pro rozvoj cestovního ruchu. Nabízí pěkné slunečné pláže, mnoho kvalitních ubytovacích kapacit a široké spektrum služeb, to jsou jen některé z důvodů, proč Murter již léta patří k nejnavštěvovanějším místům tohoto regionu. Speciální nabídku představují "robinzonské pobyty" na okolních kornatských ostrovech. Pokud k tomu přidáme řadu restaurací a hospůdek, dobré možnosti sportovního vyžití na moři i na souši a různé kulturně-zábavné akce, je to bez váhání velmi dobré místo pro rekreaci.

Ubytování Murter

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Dějiny Murteru jsou velmi podobné historii celého zdejšího okolí. Z ilyrského i římského osídlení (byla tu římská osada Collentum), se našlo jen velmi málo. Mimo obce je památek minulosti také jen velmi málo...

  více

 • Koupání a pláže

  Dějiny Murteru jsou velmi podobné historii celého zdejšího okolí. Z ilyrského i římského osídlení (byla tu římská osada Collentum), se našlo jen velmi málo...

  více

 • Sport

  Letovisko nabízí rozmanité sportovní vyžití, milovníci moře se mohou věnovat plachtění, windsurfingu, a potápění. Plážové a vodní sporty. V letovisku půjčovna kol. Máte možnost si vypůjčit loďku, šlapadla.

  více

 • Zábava a noční život

  V městečku jsou kavárny, restaurace, cukrárny, obchůdky a taverny. Pro více kulturního vyžití neváhejte navštívit nedaleká města.

  více

Last Minute MurterDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka