Chorvatsko Nečujam


Nečujam je hlavní návštěvní místo na ostrově Šolta. Název vesničky Nečujam je pravděpodobně odvozen od srbochorvatského slova "nečujem" - tedy neslyším, což by mělo charakterizovat zdejší poklidnou a ničím nerušenou atmosféru. Nečujam leží zhruba uprostřed severního pobřeží Šolty v největší ostrovní zátoce. Klasickou pláž tu najdeme jen jednu, ale kousek oblázkového pobřeží měří sotva 150 metrů. Moře v Nečujamu omývá zdejší kamenitý břeh, který je na mnoha místech upraven betonovými plošinami. Tyto umožňují pohodlnější opalování a trávení času u moře. Přístup do moře tu sice není vhodný pro malé děti, ale jinak je pobřeží v Nečujamu jako stvořené pro veškeré vodní aktivity včetně potápění.

Ubytování Nečujam

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  V tomto letovisku máte možnost navštívit Vilu D. Balistriće s pamětní síní Marka Maruliće. Před vilou se nachází pomník Petra Hektoroviće ...

  více

 • Koupání a pláže

  Nejpříjemnější koupání se nabízí v sousedních malých zátokách Piškera, Maslinica, Podkamenica, Tiha. Zde se vyskytují oblázkové pláže. ...

  více

 • Sport

  Nečujam má dobré podmínky pro vodní sporty, zejména pro jachting, windsurfing, podmořský rybolov, potápění. Dále si zde také můžete zahrát tenis, stolní tenis, minigolf. Nabízí se také cyklistika po značených stezkách. Jsou zde výborné podmínky pro volejbal a jiné plážové sporty.

  více

 • Zábava a noční život

  V městečku jsou restaurace, cukrárny, a spousta malých obchůdků se suvenýry. V letních měsících se zde koná rybářská slavnost a jiné zábavné programy. Neváhejte ochutnat místní speciality, zejména ryby, zmrzlinu a podobně. Více kulturního vyžití naleznete v nedalekých městech.

  více

Last Minute NečujamDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka