Chorvatsko Pučišća


Pučišča je malé město, osada a přístav na severním břehu ostrova Brač. Toto místo je známé především díky kamenické tradici, která ho proslavila po celém světě. Kámen z nedalekých lomů je dokonce zabudován v budově Bílého domu ve Washingtonu. Letovisko nabízí velké soukromí díky pěkné a chráněné zátoce. Žije zde zhruba 2000 obyvatel. Samotné jméno Pučišča vzniklo z latinského slova puteus – studna. Zátoka, ve které je tato osada situována je rozdělená na dvě části, a to Pučiški Dolac a Stipanska Luka. Místní se věnují zejména produkci olivového oleje, vína a ovoce. K dispozici je zde i mezinárodní letiště pro menší letadla. Toto letovisko je velmi vhodné jak pro příjemnou relaxaci, tak k poznávání nových věcí. Každého milovníka dobrého jídla potěší vyhlášené speciality. Pučišča je ideálním místem pro odpočinek od velkých měst a shonu.

Ubytování Pučišća

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Počátky osídlení na celém ostrově Brač se datují až do dávné pravěké minulosti, stejně tak je tomu i v letovisku Pučišča. Velmi dlouhou tradici zde má i těžba kamene...

  více

 • Koupání a pláže

  Překrásná zátoka s křišťálově čistým mořem poskytuje skvělé podmínky pro koupání a odpočinek. Je tu mnoho pláží, které zaručují dobrý přístup do moře. Povětšinou jsou písčité a oblázkové a společně s barvitou přírodou vytváří kouzelnou kulisu pro nezapomenutelné zážitky.

  více

 • Sport

  Městečko se soustředí i na potřeby vyznavačů aktivního odpočinku. Jsou zde velmi vhodné podmínky pro cyklistiku, paragliding, plážové sporty a samozřejmě také pro vyžití na vodě...

  více

 • Zábava a noční život

  Pučišča je velmi klidné městečko. V létě se však proměňuje na centrum zábavy, kdy zde i v okolí probíhají různé zábavní a hudební festivaly, které lákají k navštívení. Neváhejte ochutnat místní kulinářské speciality z jehněčího masa, které vám připraví v nejedné restauraci. Pro vyhledání dalšího zázemí se nabízí navštívit nedaleká města Postira, Supetar nebo Nerežišča.

  více

Last Minute PučišćaDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka