Chorvatsko Ugljan


Obec Ugljan leží na stejnojmenném ostrově. Východní část ostrova Ugljan je nižší a členitější, pozvolna se svažuje do moře Zde proto leží všechna sídla ostrova: Ugljan, Lukoran, Sutomišćica, Poljana, Preko, Kali, Kukljica. Od pevniny jej odděluje kanál Zadar a od ostrova Pašman úzká úžina Ždrelac, která je přemostěna. Nejvyšší vrchol ostrova Ščah (286 m n. m.) je součástí krasového hřbetu, který prochází ostrovem. Jihozápadní pobřeží je strmé a hůře dostupné. Na severovýchodním pobřeží se nacházejí zátoky, přístaviště i osady. Ugljan patří k nejhustěji zalidněným ostrovům v Jaderském moři. Jeho rozloha činí 50 km2 a žije zde přes 7500 obyvatel. Místní obyvatelé se živí cestovním ruchem, dále rybolovem a pěstováním oliv a fiků. Místní folklór můžete poznat jak na lodích domorodců, tak při lidových slavnostech, ve kterých se odrážejí stoleté tradice. Ke zvyšování zájmu o Ugljan přispívá velmi dobré trajektové spojení se Zadarem, kvalitní asfaltová silnice celým ostrovem s pokračováním na ostrov Pašman. Lze použít též kratší trajektovou linku ze sousedního Pašmanu, z obce Tkon do Biogradu na moru, který leží na pevnině 28 jižně od Zadaru. Vápencové části Ugljanu pokrývá většinou makchie, takže ostrov je na pohled téměř celý zelený. Vnitrozemí ostrova Ugljan je hornaté. Se sousedním ostrovem Pašmanem je spojen mostem přes průplav Mali Ždrelac. Toto letovisko je velmi bohaté na přírodní krásy a zábavu. Ideální pro Vaši letní dovolenou.

Ubytování Ugljan

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  První písemné zmínky o ostrově se současným názvem pocházejí z r. 1325, ale obydlen byl již v období neolitu. V některých částech jsou patrné zbytky illyrských pevností a stopy římské éry...

  více

 • Koupání a pláže

  Pláže na celé ostrově jsou převážně oblázkové, naleznete však i písečné. Moře je čisté a průzračné. Je zde pozvolný vstup do moře, a tím je tento ostrov vhodný pro dovolenou s dětmi.

  více

 • Sport

  Pláže na celé ostrově jsou převážně oblázkové, naleznete však i písečné. Moře je čisté a průzračné. Je zde pozvolný vstup do moře, a tím je tento ostrov vhodný pro dovolenou s dětmi.

  více

 • Zábava a noční život

  Na celém ostrově, jsou místní malebné restaurace, kavárny, obchůdky se suvenýry. Neváhejte ochutnat místní speciality. Pro více společenského vyžití navštivte blízký ostrov Pašman, a nebo město Zadar.

  více

Last Minute UgljanDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka