Chorvatsko Vir


Ostrov je jeden z 300 ostrovů a poloostrovů oblíbené Zadarské riviéry. Nachází se ve Virském moři, v severozápadní části Dalmácie, 25 km od Zadaru a je s pevninou spojený mostem. Pokud objedete celý ostrov po jeho obvodu, tak se vám na tachometru ukáže číslo 31 km. Pláže jsou zde oblázkové a písečné (místy kombinované s betonovými platy na slunění). Ostrov je oblíbený také díky zeleni a vzrostlým borovým hájům, které zde vytvářejí optimální klima i pro léčbu astmatických onemocnění. Také zde naleznete restaurace, cukrárnu, kavárničky, tržnici s ovocem i rybami, lunapark. Pro milovníky aktivní dovolené jsou v hlavním městečku ostrova k dispozici půjčovny vodních skútrů a šlapadel. Díky atraktivní podmořské flóře je Vir také vyhledáván potápěči z celé Evropy. A na závěr malá zajímavost: ostrov byl majetkem dvou italských bratrů, kteří si velmi oblíbili místní pohostinné obyvatele a proto jim ostrov před svojí smrtí darovali. Traduje se, že ostrov VIR má až 300 slunečných dnů v roce. Na ostrově se nachází stejnojmenné městečko Vir a dále dvě menší vesničky Torovi a Lozice. Nádherný výhled je z nejvyššího místa na ostrově - vrchol Bandira (112 m). Další možností ke strávení klidné procházky je návštěva ruiny staré benátské pevnosti ze 17. století. Toto letovisko je vhodné pro všechny, kteří chtějí strávit klidnou a zajímavou dovolenou.

Ubytování Vir

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Na tomto ostrově není mnoho historických památek, o to více se jich nalézá v jeho blízkém okolí...

  více

 • Koupání a pláže

  Toto přímořské letovisko nabízí převážně oblázkové, ale místy i písečné pláže. Moře je čisté a průzračné. Vstup do moře je pozvolný , je tedy vhodný i pro děti a neplavce.

  více

 • Sport

  Toto ostrovní letovisko nabízí výborné podmínky pro vodní a plážové sporty. Například volejbal, fotbal, potápění, windsurfing. Máte možnost si zapůjčit lodičky, šlapadla, jízdní kola a podobně. Pro více sportovního vyžití neváhejte navštívit okolní města.

  více

 • Zábava a noční život

  Na ostrově Vir je mnoho malebných restaurací, kaváren, a obchůdků se suvenýry. Neváhejte ochutnat místní speciality. Je zde i tržnice s ovocem i rybami, lunapark. Díky ideální poloze je ostrov dobrým výchozím bodem pro návštěvu národního parku Paklenica s velmi působivými kaňony, či výlet lodí na souostroví Kornati. Dále máte možnost vyjet na výlet na vodopády řeky Krka. Také nesmíte opomenout prohlídku historického skvostu 3 000 let starého města Zadar.

  více

Last Minute VirDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka