Chorvatsko Vis


Jen málokterý ostrov Vás tak osloví svým klidem a kouzlem jako Vis. Přátelský, nesmělý a nepodbízivý společník zatím neúpí pod autokary cestovních kanceláří, navzdory půvabným plážím. Až do roku 1989 zde totiž byla vojenská základna, a proto zde turisté neměli přístup.
Je to ostrov ve vnějším pásu Středodalmatských ostrovů, má rozlohu 90,3 km2, bydlí zde asi 4300 obyvatel. Nemá vlastní vodu, dováží se v cisternách. Nejvyšším bodem je Hum , který měří 587 m a nachází se v jihozápadní části ostrova. V červenci činí objem vodních srážek jen 40 mm a průměrná teplota je 24°C, což přestavuje velmi mírné a příjemné klima. Část vnitrozemí tvoří úrodné pole, zemědělsky plně využívané. Pěstuje se zde hlavně vinná réva, ovoce, zelenina, olivovníky. Jsou zde školky palem ve volné přírodě – je to jediné přímořské místo, kde se pěstují palmy. Hlavní význam pro obyvatele má rybolov, kde se pak dále ryby zpracovávají v Komiži. Vis nemá velké hotelové komplexy jako například Brač nebo Hvar. Proto je ideálním místem pro klidnou relaxační dovolenou.

Ubytování Vis

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  V době kolem 6. století př. n. l. byl tento ostrov osídlen Liburny, které pak vystřídali Řekové. Dionysos ze Syrakus zde založil začátkem 4. století př. n. l. první řeckou kolonii v jadranském přímoří...

  více

 • Koupání a pláže

  Jižní pobřeží ostrova je tvořeno mnoha malými krásnými zátokami. Známá je zejména úzká, mezi skalami uzavřená zátoka Stiniva s malou oblázkovou pláží v jejím závěru..

  více

 • Sport

  Toto ostrovní letovisko nabízí výborné podmínky pro vodní a plážové sporty. Zejména například volejbal, potápění, šnorchlování, windsurfing...

  více

 • Zábava a noční život

  V tomto ostrovním letovisku máte k dispozici mnoho obchůdků a kavárniček, které jsou otevřeny zejména v sezóně. V letních měsících se zde konají letní slavnosti. Pro více kulturního vyžití neváhejte navštívit blízká letoviska.

  více

Last Minute VisDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka