Chorvatsko Biograd na Moru

Město Biograd na Moru je tradičním přímořským letoviskem s přístavem, důležité a moderní turistické centrum s 5 200 obyvateli. Je situováno v Severní Dalmácii, v půli cesty mezi městy Zadar a Šibenik. Leží částečně na malém poloostrově mezi zálivy Bošana a Soline, obklopené přístavy a nábřežím s dlouhou promenádou a bohatou vegetací, ze kterého se návštěvníkům naskýtá překrásný pohled na Pašmanský průliv a okolní ostrůvky, které zároveň chrání město i celou riviéru před silným větrem. Přímo před městem jsou ostrůvky Planac a Sv. Katarina s majákem.

V roce 2007 získalo město prestižní ocenění Stříbrný květ Evropy za upravenost místa. Díky mírnému středomořskému klimatu je ideálním místem pro dovolenou. Toto dřívější korunovační město chorvatských králů je dnes střediskem Biogradské riviéry. Důraz je kladen na letní a nautický turizmus, bohatou sportovní a rekreativní nabídku, kulturní události a atraktivní lidové manifestace. Pyšní se kvalitní gastronomskou nabídkou v četných restaurací, které čerpají z dlouhé tradice kulinářského umění.

Četné oblázkové pláže doplňují turistickou nabídku, především pláž Dražice oceněná tzv. modrou vlajkou. V samotném centru byl vystavěn nový venkovní bazén, kde se v průběhu letní sezóny odehrávají mnohé sportovní a zábavní programy. V srdci města se nachází velká marína, která nabízí kolem tisíce úvazových míst pro lodě, mnoho plavidel k pronajmutí i výuku řízení lodi. V průběhu celého roku jsou zde organizovány četné soutěže plavidel a jiné nautické aktivity. Jedinečnou atrakcí je podmořské osvětlení přístavu. Ve městě se nachází také jeden z největších tenisových kempů na Jadranu s četnými terény i tenisovou školou.

Z památek se dochovaly jen skromné zbytky, za návštěvu však jistě stojí místní Vlastivědné muzeum (Zavičajni muzej), které uchovává předměty z blízké potopené benátské lodi. V okolí města se nachází tři národní parky (Kornatské souostroví, Paklenica, Vodopády řeky Krky, ) a dvě chráněnné krajinné oblasti (Telašćica, Vranské jezero), milovníci památek ocení blízkost historických měst Zadar, Šibenik, Trogir a Split. Biograd na Moru je výchozím místem pro lodní výlety na Kornatské souostroví. Trajektová linka spojuje pevninu s městečkem Tkon na ostrově Pašman. Hospodářství je založeno na turizmu, zemědělství a rybářství.

Ubytování Biograd na Moru

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Prvními obyvateli této oblasti byli Liburnové (Ilyrové). Jejich osada Blandone se ve středověku nazývala Belgrad, tj. Bílé město.

  více

 • Koupání a pláže

  V letovisku Biograd můžeme najít překrásné oblázkové pláže, pláž Dražica byla oceněna modrou vlajkou.

  více

 • Sport

  Místo je ideální pro různé sportovní aktivity. Oblíbené jsou vodní sporty - jízda na vodních skútrech, vodních lyžích, šlapadlech, parasailing, windsurfing. V letovisku se nachází tobogán i bazén s mořskou vodou.

  více

 • Zábava a noční život

  Biograd je živým letoviskem s mnoha tanečními terasami, nočními bary, kluby. Zvláště je třeba zdůraznit Lavender bed bar, kde se můžete pohodlně natáhnout.

  více

Last Minute Biograd na MoruDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka