Chorvatsko Grebaštica

Grebaštica je menší avšak malebné turistické letovisko, která se rozkládá ve stejnojmenném zálivu s křišťálově průzračným mořem. Osada je nachází cca 14 km jihovýchodně od města Šibenik a 13km severovýchodně od města Primošten. Na severní části záliv ohraničuje poloostrov Vela Oštrica, díky němu je osada chráněna před silným větrem. Oblast je bujná na středomořskou vegetaci. Grebaštica je klidnějším letoviskem, které je ideální místem pro rodinnou dovolenou. 

Ubytování Grebaštica

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Osídlení zálivu proběhlo již za dob římské vlády, což dokládají pozůstalá torza staveb a kamenný kryt sarkofágu, který byl objeven na místním hřbitově u kostela sv. Marie a Petra. V písemných pramenech je osada poprvé zmíněna v roce 1928 jako osada „Grebac“. Na obranu před Turky byla od roku 1497 budována na poloostrově Oštrica obranná zeď, která je dnes symbolem a městečka a výraznou dominantou celého kraje.

  více

 • Koupání a pláže

  Pláže jsou v letovisku oblázkové s křišťálově průzračným mořem. Přístup do moře je zde pozvolný, vhodný i pro malé děti.

  více

 • Sport

  Místo je díky řadě upravených cyklistických stezek vhodné pro nadšené cyklisty. V letovisku je možné najít půjčovnu loděk a vodních skútrů.

  více

 • Zábava a noční život

  Především v létě Grebaštica ožívá kulturně uměleckými slavnostmi, které probíhají každý týden, kdy místní umělci hrají a zpívají naživo. V měsíci červenci se zde koná tradiční dalmatská „fešta“, v srpnu potom dny folkloru.

  více

Last Minute GrebašticaDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka