Chorvatsko Nin

Nin je menší vesnice, která se nachází 16 km severozápadně od Zadaru. V blízkosti se nachází ložisko léčivého bahna a těžba soli.

Nin je nejstarším chorvatským královským městem, v němž od 7. do 10. století žili zdejší vladaři a biskupové. Nin existoval již v římských dobách a jmenoval se Aenona. Ve městě se dodnes dochovalo staré náměstí - forum, amfiteátr a akvadukt - římský vodovod. Nin vyrostl na menším ostrůvku uprostřed mělké laguny. Toto městečko je harmonickým spojením architektonických památek a přírodních krás.

Zdejší pláže, rozmanitá nabídka různých aktivit a rekreace, která existuje v moderním části, vystavené pro turisty, z Ninu udělaly sympatické letovisko.

Nedaleko od letoviska se se nachází Královnina pláž, která byla vybrána mezi 10 najkrásnějších pláží Chorvatska. Jedna z vyjímečností této pláže je největší ložisko léčivého bahna na Jadranu.

Ubytování Nin

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Před příchodem Římanů byl Nin pod názvem Aenona hlavním místem ilyrského kmene Liburnů. Za římské vlády bylo sídlo opevněno a vybaveno některými veřejnými stavbami...

  více

 • Koupání a pláže

  V tomto příjemném letovisku a jeho okolí jsou písečné pláže, které mají velmi pozvolný vstup do moře. Jsou tak vhodné pro děti a neplavce. Na několika lokalitách se vyskytuje léčivé bahno - peloid. Další písečné lze najít v obci Privlaka, při mostu na ostrov Vir. Moře je čisté a průzračné.

  více

 • Sport

  Toto letovisko nabízí výborné podmínky pro plážové a vodní sporty. Například potápění, windsurfing, volejbal, fotbal a podobně. Máte možnost si zapůjčit jízdní kola, šlapadla, lodičky. Pro více sportovního vyžití neváhejte navštívit okolní města.

  více

 • Zábava a noční život

  V této malebné vesničce je mnoho útulných restaurací, kavárniček a obchodů se suvenýry. Neváhejte ochutnat místní speciality.

  více

Last Minute NinDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka