Chorvatsko Pakoštane

Pakoštane je menší zemědělská obec a přístav, která odděluje Vranské jezero od pevniny. Nachází se nedaleko od města Biograd na Moru. Pakoštane je skromnější středisko cestovního ruchu.
 
Prázdninové letovisko leží v samém středu jaderského pobřeží. Svojí polohou a kouzlem malého chorvatského města zaujme každého návštěvníka. V Pakoštane každý návštěvník nalezne, po čem touží: děti potěší pláže svým pískem a kamínky, dospělí si mohou odpočinout ve stínu borovicového lesa a pro zamilované jsou ideální skryté zátoky blízkých ostrůvků.
 
Gurmáni si mohou pochutnat na domácích specialitách: sýru, pršutu, jehněčím. Milovníci mořských plodů mohou ochutnat čerstvé ryby, mušle a raky. Každého potěší bohatá nabídka vynikajících vín.
Kromě koupání a opalování, se v Pakoštane hostům nabízí aktivní dovolená prostřednictvím bohaté nabídky sportovních a rekreačních aktivit, nejen v turistických osadách. Lákavé jsou výlety do nedalekých národních parků a měst. Pakoštanské večery plné zvuků hudby a písní, neodolatelných vůní z restaurací a vinných sklípků, spokojených tváří a úsměvů, potěší každého návštěvníka.

Ubytování Pakoštane

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Na několika místech jsou k vidění pozůstatky antického sídla (římských vil, vodovodu, vlnolamu). Pro více historických památek neváhejte navštívit nedaleká města.

  více

 • Koupání a pláže

  Pěkně upravené, čisté a oblázkové pláže jsou zde i v příjemných zátokách v okolí. Pobřeží obklopují poměrně rozsáhlé borové porosty.

  více

 • Sport

  Pakoštane má dobré podmínky pro vodní sporty: potápění, podmořský rybolov i rybaření na sousedním sladkovodním Vranském jezeře.

  více

 • Zábava a noční život

  Na pobřeží jsou taverny, restaurace, kavárny, discoklub, obchody a možnosti sportovního vyžití. Taneční terasy, v letní sezóně zábavní koncerty. Máte také možnost zažít slavnost Den obce, která se slaví 31. července.

  více

Last Minute PakoštaneDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka