Chorvatsko Petrčane

Petrčane je malebné přímořské městečko, rozkládající se ve stejnojmenné zátoce, 15 km severozápadně od hlavního centra oblasti – Zadaru. V blízkosti tohoto 900 let starého rybářského městečka se nalézá známé kulturně-historické městečko Nin.
 
Návštěvníky vábí zdejší zachovalou přírodou, průzračným mořem s krásnými a čistými plážemi, ale také kvalitními službami a množstvím různých forem zábavy a společenského i kulturního vyžití. Návštěvníkům upřednostňujícím aktivní způsob relaxace se tu nabízí široká paleta sportovních aktivit, včetně vodních sportů. Mimo to také výjimečná poloha v rámci severodalmatské oblasti činí z Petrčane známou turistickou destinaci a rovněž vhodný výchozí bod k výletům do blízkých národních parků a mnoha dalších přírodních pozoruhodností.
 
Moře je zde průzračně modré a čisté s jemným pískem na dně, zvlášť příznivé pro děti a neplavce. I milovníci skalnatého pobřeží pro potápění a zkoumání bohaté fauny si tady určitě přijdou na své. Hustý borový les lemující pobřeží poskytuje přirozenou ochranu před žhavým jadranským sluncem. Petrčane se stalo oblíbeným letoviskem, a to především díky velkému rekreačnímu komplexu Punta Skala, který se nachází severozápadně od obce na zalesněném poloostrůvku u mysu Skala (Rt Skala). Dalším rekreačním zařízením je hotel Pinija na jižním okraji obce.

Ubytování Petrčane

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Jihovýchodně od Petrčane se ve změněné podobě dochoval středověký kostel sv. Bartoloměje (Sveti Bartul) z 12. - 13. stol., upravený v 19. stol. v obytný dům zvaný Kulina.

  více

 • Koupání a pláže

  Pláže jsou přírodní kamenité, částečně z malých oblázků, vhodné i pro děti. Přírodní skalnaté plotny jsou doplněny betonovými plošinami na slunění. Pláže lemují borové lesy.

  více

 • Sport

  Petrčane má dobré podmínky pro vodní sporty, plážový volejbal, tenis, minigolf, míčové hry. Máte možnost si zapůjčit loďku a nebo vodní skútr.

  více

 • Zábava a noční život

  V městečku se nacházejí diskokluby, taneční terasa, četné zábavní a společenské akce. Můžete zde také navštívit příjemné kavárny, restaurace nebo taverny.

  více

Last Minute PetrčaneDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka