Chorvatsko Pirovac

Pirovac je menší přístav a letovisko ležící v zálivu cca 21 km severozápadně od Šibeniku  a 48km od Zadaru. Obec se 2.000 obyvateli se původně nazývala Zloselo (Zlá vesnice) a nachází se v oblasti s úrodnou půdou, kde se výjimečně dobře daří pěstování vinné révy.

Důležitou složkou pro obživu obyvatelstva tvoří také rybolov a postupně se rozvíjející cestovní ruch. Letovisko je obklopeno mnoha zátokami s čistou vodou, kolem kterých roste bujná vegetace tvořená především borovými lesy a olivovými háji.

Ubytování Pirovac

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  První zmínky o Pirovci, se dochovaly z konce 13. stol. Na obranu proti Turkům zde byla v 16. století postavena pevnost s hradbami, ze kterých se část dochovala až do dnešní doby.Město byla ale Turky dvakrát dobyto a jeho obyvatelé se museli uchýlit na ostrov Murter.

  více

 • Koupání a pláže

  V okolí je nacházejí nádherné oblázkové pláže. V zátoce Makirina se nachází léčivé bahno, využívané pro léčbu kožních nemocí a proti bolesti kloubů. Nedaleko letoviska se nachází pláž Lolić, která byla vyznamenána modrou vlajkou.

  více

 • Sport

  Pirovac má dobré podmínky pro vodní sporty : potápění, windsurfing, surfování, sportovní rybolov. U hotelového komplexu Miran : tenisové kurty, stolní tenis, hřiště na volejbal, tobogan. Velmi vhodné podmínky pro cyklistiku v blízkosti Vranského jezera, kde je okolo 40 km cyklistických tras.

  více

 • Zábava a noční život

  Na pobřeží jsou taverny, restaurace, kavárny, discoklub, obchody a možnosti sportovního vyžití. Taneční terasy, v letní sezóně zábavní koncerty. V sezoně probíhají rybářské a folklorní večery - Slavnost plodů moře (Fešta plodova mora) či Pirovacká noc (Pirovačka noć).

  více

Last Minute PirovacDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka