Chorvatsko Šibenik

Šibenik je město a přístav nacházející se v zálivu, do kterého ústí řeka Krka. Díky tomu je město chráněné před silným větrem. V historickém jádru města jsou kamenné domy postavené těsně jeden vedle druhého, úzké křivolaké uličky s mnoha schody, klenbami a průchody, malá náměstí a spousta historických památek, dokládají bohatou historii tohoto města. Nejvýznamnější památkou města je katedrála sv. Jakuba na náměstí Chorvatské republiky, která je jednou z nejkrásnějších staveb evropského pozdního středověku a byla zapsána do seznamu UNESCO. V současné době má město Šibenik přes 50tis. obyvatel a je kulturním, politickým i hospodářským centrem na jehož území se nachází na 242 ostrovů, ostrůvků a nadmořských hřebenů.

Nejznámější souostroví se nazývá Kornati, které pro svoji rozmanitost a přírodní krásu bylo vyhlášeno Národním parkem. Pro naprostý nedostatek pitné vody jsou ostrovy převážně neobydlené, jen v některých částech bylo upraveno pár pohostinských zařízení a domků pro robinzonský pobyt. První písemnou zmínku o Šibeniku nacházíme na listině z roku 1066, vydané chorvatským králem Petrem Krešimirem IV.

Ubytování Šibenik

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Město Šibenik bylo založeno ve druhé polovině 11. stol. chorvatským králem Krešimir IV. Od 12. do 15. století se město úspěšně bránilo opakovaným útokům Benátčanů. Na počátku 15. století byla ale Dalmácie prodána Benátkám a město Šibenik muselo podřídit benátské nadvládě, která trvala takřka 400 let. Staré město si doposud zachovalo svůj starobylý ráz, část opevnění, a především tři pevnosti nad městem, které jsou impozantní dominantou města. Nejvýznamnější památkou města je katedrála sv. Jakuba na náměstí Chorvatské republiky, která je jednou z nejkrásnějších staveb evropského pozdního středověku a byla zapsána do seznamu UNESCO.

  více

 • Koupání a pláže

  Jediná pláž ve městě Šibeniku se jmenuje Banj a nachází se kousek od historického centra. Pláž byla vybudována teprve nedávno a nabízí příjemné koupání i sportovní vyžití. Pláž byla oceněna tzv. modrou vlajkou.

  více

 • Sport

  Ideální je pro milovníky vodních a plážových sportů: vodní lyžování, plachtění, surfování, potápění, sportovní rybolov, plážový volejbal, stolní tenis. Cca 6km od města se nachází resort Solaris, kde se nachází velké množství atrakcí včetně aquaparku a vyžití pro děti i dospělé.

  více

 • Zábava a noční život

  Šibenik nabízí bohaté kulturní vyžití, v létě se zde koná mnoho festivalů a koncertů pod širým nebem. Diskotéky, taneční terasy, kafé-bary s hudbou, koncerty populární hudby. Množství pohostinských podniků s místními specialitami.

  více

Last Minute ŠibenikDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka