Chorvatsko Starigrad-Paklenica

Starigrad je osada a malý přístav na pobřeží Velebitského průplavu, který se nachází u Národního Parku Paklenica. Na tomto místě stála v dávných dobách osada, o níž existuje písemná zmínka již v římské době.

Dnes je toto letovisko střediskem Paklenické riviéry. Proto je město Starigrad zajímavým místem pro turisty, kteří mají rádi koupání stejně jako horskou turistiku. Zdejší tenisové kurty, sportovní hřiště a možnost pronájmu sportovních potřeb k provozování vodních sportu jsou dostatečnou zárukou, že vaše dovolená bude opravdu aktivní. Speleologové a milovníci horské turistiky mají možnost navštívit pohoří Velebit. V tomto přímořském letovisku si na své přijde opravdu každý.

Ubytování Starigrad-Paklenica

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Na tomto míste stála kdysi osada, o níž existuje písemná zmínka již v římské době. Nejvýznamnější památkou je římské opevněné municipium Argyruntum, nebo spíše jeho ruiny. Dochovala se jen strážní věž Večka kula.

  více

 • Koupání a pláže

  V tomto příjemném letovisku se nachází čisté oblázkové pláže, které jsou místy doplněné plošinami na slunění.Celé okolí je pro svou polohu vhodné pro děti. Starigrad Paklenica má příjemnou bujnou vegetaci, která ve svých zákoutích nabízí stín, klid a soukromí. Moře je čisté a průzračné. Vstup do moře je pozvolný, je tedy vhodný i pro děti a neplavce.

  více

 • Sport

  Starigrad Paklenica nabízí výborné podmínky pro windsurfing, jachting a vodní lyžování. Můžete si zde zahrát tenis, plážový volejbal nebo minigolf.

  více

 • Zábava a noční život

  Starigrad Paklenica nabízí bohatý noční život. Je zde moderní diskotéka, restaurace a bary. Neváhejte ochutnat některou z místních specialit. Mnoho obchůdků se suvenýry. Určitě navštivte Národní Park Paklenica, který Vás ohromí nejen svou bujnou vegetací, ale také krásnou a nedotčenou přírodou.

  více

Last Minute Starigrad-PaklenicaDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka