Chorvatsko Sukošan


Sukošan je město nacházející se v Chorvatsku v Zadarské župě mezi městy Zadar, od něhož je vzdálen 11 km směrem na jihovýchod, a Biograd na Moru. Žije zde kolem 5 500 obyvatel.
 
Město má typický středomořský ráz se sítí úzkých uliček. Místní obyvatelé se živí zemědělstvím, vinařstvím, pěstováním oliv a ovoce a turismem. Sukošan se nachází na hlavní silnici při Jadranské magistrále, a je tedy dobře dostupný. Podél zátoky se rozkládají překrásné písečné pláže. Kvůli mělkému moři se místní, 240 m dlouhé přístaviště využívá pouze částečně.
 
Historické památky, které dokládají římské období, jsou roztroušeny po okolí, za zhlédnutí stojí především akvadukt. Farní kostel sv. Kasijan pochází pravděpodobně z 11. století, ale jeho současná podoba je ze 17. století. Na ostrůvku v zátoce leží zbytky letní rezidence arcibiskupa ze Zadaru z 15. století. Je zde spoustu kavárniček a restaurací v úzkých uličkách s kamennou dlažbou. Jsou zde též četné kulturní památky a především velice pohostinní lidé. Sukošan je to pravé letovisko pro Vaši příjemnou letní dovolenou.

Ubytování Sukošan

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Farní kostel sv. Kasijan pochází pravděpodobně z 11. století, ale jeho současná podoba ze 17. století. Na ostrůvku v zátoce leží zbytky letní rezidence arcibiskupa ze Zadaru z 15. století.

  více

 • Koupání a pláže

  Sukošan nabízí překrásné písečné pláže. Jsou udržované a čisté. Průzračné moře nabízí pozvolný vstup do moře, a tím je vhodný i pro děti a neplavce.

  více

 • Sport

  Toto přímořské letovisko nabízí skvělé podmínky pro vodní a plážové sporty. Například potápění, volejbal, windsurfing. Máte možnost si zapůjčit lodičky, šlapadla, jízdní kola.

  více

 • Zábava a noční život

  V Sukošanu můžete navštívit spoustu příjemných kavárniček a malebných restaurací v úzkých uličkách s kamennou dlažbou. Jsou zde též četné kulturní památky a především velice pohostinní lidé.

  více

Last Minute SukošanDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka