Chorvatsko Vodice

Vodice jsou jednou z hlavních turistických destinací Šibenické riviéry. Leží 11 kilometrů severozápadně od Šibeniku v blízkosti Jadranské magistrály, v zátoce obklopené ostrůvky Zlarin, Prvić, Tijat a Logorun, které jsou oázami klidu. Vodice čítají 5 000 obyvatel, kteří se vedle turismu zabývají rybářstvím a zemědělstvím.

V letní sezoně jsou rušným a velmi živým místem, počet návštěvníků stoupá až k 50 000. Hotely a turistické osady byly zbudovány na obou stranách zátoky, na poloostrůvku Punta a kolem hotelů Olympia a Imperial. Městečko leží v oblasti s mnoha prameny pitné vody, po nichž je také pojmenováno. Díky nim a také díky občanské iniciativě Tisíc palem je město zeleným rájem a prohlášeno je za jedno z nejpůvabnějších v Severní Dalmácii.

Dlouhá přístavní promenáda se táhne podél celého místa. Za ní se rozkládají oblázkové pláže, betonová plata a sklalní plošiny, táhnoucí se až k sousedním letoviskům Tribunj a Srima. Modrá pláž (Plava plaža) nedaleko centra je vybavena nejen k vodním radovánkám, rozvila se také v zábavní park. Moře je v této oblasti mimořádně čisté a vstup do vody pozvolný, což ocení hlavně rodiny s dětmi.

Náměstí lemují četné kavárničky, restaurace a obchůdky. Nabízí se zde rozmanité možnosti sportovního i společenského vyžití dnem i nocí, jako v málo kterém městě na Jadranu. Pobavit se můžete na diskotékách, tanečních terasách, v nočních klubech, kasínu aj. Oblast vyniká vyjímečně bohatou gastronomskou nabídkou - tradičními jídly včetně starodávných dalmátských pokrmů z ryb, mušlí, krabů a těstovin.

V místě je situován jeden z nejlepších jachetních přístavů, který získal mnohá ocenění kvality. Vodice jsou ideálním výchozím bodem pro mnohé výlety. V okolí se nacházejí hned dva národní parky - Vodopády řeky Krky a souostroví Kornati, park přírody Vranské jezero, starobylá města Šibeník, Skradin, Biograd na moru, Primošten aj.

Ubytování Vodice

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  První osady se rozvily v zázemí Vodic již v prehistorii. Život v okolních vesnicích se rozvíjel nepřetržitě od doby železné díky plodným polím a dostatku vody .

  více

 • Koupání a pláže

  Nejznámější pláží je Modrá pláž (Plava plaža), která se rozprostírá od hotelu Punta až do sousedního letoviska Tribunj vzdáleném 4 km .

  více

 • Sport

  Letovisko nabízí všestranné sportovní vyžití. Jsou zde tři tenisové komplexy, fotbalové hřiště, hřiště pro basketball a voleyball, stolní tenis.

  více

 • Zábava a noční život

  Vodice jsou jedním z nejrušnějších letovisek plným zábavy. Jsou zde discocluby, taneční terasy, noční bary, kasíno, spousta kaváren a restaurací.

  více

Last Minute VodiceDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka