Chorvatsko Zaton

Zaton  je menší letovisko umístěné mezi dvěma historickými městy Nin (2 km) a Zadar (15 km).  Cca 1,5 km od městečka se nachází komplex Holiday Zaton Resort, což je jedno z nejznámějších a nejnavštěvovanějších letovisek v Chorvatsku.

Zaton má výborné podmínky pro rodinnou rekreaci. Pro děti jsou tu hřiště, lunapark, dětská autoškola, organizují se soutěže. V současné době se jedná o jeden z nejmodernějších a nejlépe zařízených kempů v Chorvatsku, který Vám nabídne vše pro vaši spokojenou dovolenou

Ubytování Zaton

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Oblast Zatonu byla osídlena již v římské době. Po nájezdech Avarů byla však osada zničena a znovu vybudována již chorvatským obyvatelstvem. V 16. století byla celá tato oblast vypálena Benátčany. Velký rozvoj této oblasti nenastal ani v novověku , kdy byla oblast ničena tureckými nájezdy a mnoha epidemiemi malárie - zdejší malarické bažiny byly vysušeny a ozdraveny až začátkem 20. stol.

  více

 • Koupání a pláže

  V letovisku Zaton je pěkná, 1,5 km dlouhá pláž z oblázků a písku, obklopena borovým lesem. Díky povolnému přístupu do moře je vhodná i pro děti. Pro zpříjemnění vodních radovánek je zde k dispozici tobogan, skluzavky. Pláž byla vyznamenána tzv. Modrou vlajkou.

  více

 • Sport

  Zaton se právem pokládá za letovisko s mimořádně širokou nabídkou sportování. Lze tu provozovat jachting, windsurfing, vodní lyžování, jezdit na vodním skútru, potápět se, hrát tenis, volejbal, plážový volejbal, basketbal, házenou či stolní tenis. V resortu je nový a moderní bazén s gymnastickým a fitness centrem. V okolí je upraveno několik cyklostezek. Lze podnikat vyjížďky na koni do okolí Zatonu

  více

 • Zábava a noční život

  Přímo na pláži a ve středu komplexu Zaton je několik restaurací, kaváren, obchůdků. V bezprostřední blízkosti se nachází největší diskotéka v Chorvatsku - Saturn. Zábavní programy a akce pořádají animátoři v resortu pro všechny věkové kategorie.

  více

Last Minute ZatonDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka