Chorvatsko Baška Voda

Baška Voda patří mezi nejoblíbenější letoviska Makarské riviéry. Nabízí krásný pohled na pohoří Biokovo, rozlehlé oblázkové pláže, borové háje a křišťálově průzračnou mořskou vodu. Leží v srdci Dalmácie na chorvatském pobřeží Jaderského moře a je vzdálena 10 kilometrů od města Makarska. Jadranská magistrála vede nad letoviskem a neobtěžuje svým provozem rekreanty. Obyvatelé letoviska se převážně zabývají cestovním ruchem, rybolovem, pěstováním ovoce a vinné révy. 

Přes léto Vás překvapí krásné, teplé slunečné počasí, kdy teploty vzduchu v průměru vyšplhají na příjemných 26°C a teplota moře na 25°C. Baška Voda Vás přivítá 2.700 slunečními hodinami ročně, jelikož se nacházíte v jedné z nejslunnějších oblastí severního středomoří. Místní a sezonní větry pomáhají udržovat příjemné klima. 

Baška Voda má krásné a dlouhé pláže tvořené drobnými oblázky a hrubším pískem. Pláže se táhnou několik kilometrů oběma směry. Díky pozvolnému vstupu do vody jsou vhodné i pro rodiny s malými dětmi. Příjemný je borový porost, který dosahuje až k plážím a poskytuje stín. Hlavní pláž, byla vyznamenána tzv. Modrou vlajkou.

Ubytování Baška Voda

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Na pahorku Gradina za městem můžeme najít pozůstatky byzantského osídlení. Pozdně barokní kostel sv.Vavřince stojí na antické lokalitě. Letovisko Baška voda je jedním novějších letovisek, rekreační zařízení zde bylo vybudováno v 40.letech 20. století. Největší rozvoj pak nastal od 60. let, kdy se Baška Voda rozrostla v moderní a rušné letovisko.

  více

 • Koupání a pláže

  Přímo v centru Bašky Vody se rozprostírá pláž Sv. Mikuláše (Sv. Nikola) vyznamenaná tzv. Modrou vlajkou. Občerstvit se můžete v některém z plážových barů.

  více

 • Sport

  Baška Voda má velmi dobré podmínky pro vodní i plážové sporty: jachting, potápění, windsurfing, vodní lyže, vodní skútry. Z míčových sportů si lze zahrát tenis, plážový volejbal, fotbal, házenou, košíkovou, minigolf apod. Oblast pohoří Biokovo je vhodná i pro horskou turistiku a cykloturistiku

  více

 • Zábava a noční život

  V létě je od června do září je zde pořádán festival Kulturní léto Baška voda.Tuto zábavní nabídku po celou sezónu doplňují diskotéky, taneční terasy, bary.

  více

Last Minute Baška VodaDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka