Chorvatsko Brela

Brela jsou perlou Makarské riviéry. Jedná se o moderní turistické místo s bohatou tradicí a přírodními krásami. Průzračně čisté moře, oblázkové pláže lemované borovicovými háji, romantická promenáda podél moře, sportovní terény, marina, ekologické prostředí a klid, nejvyšší kvalita v luxusních restauracích a soukromém ubytování jsou nejsilnějšími trumfy zdejší turistické nabídky.

Městečko je umístěno na pobřeží mezi pohořím Biokovo a ostrovem Brač, asi 15 km od Makarske. Název Brela pochází ze starého slova brelo, co znamená vrelo, tedy vřídlo. Brela představují označení pro přibližně dvacet vesnic v přímořské oblasti (Donja Brela, nebo jen Brela) a několik vesnic v zabiokovské části (Gornja Brela), které jsou odděleny průsmykem. Dnešní Brela vznikla v poměrně nové době přestěhováním obyvatelstva z podbiokovských vysoko položených obcí za snazším živobytím k moři.

Okolí letoviska je charakteristické olivovými háji, třešněmi marasca, četnými prameny pitné vody a znamenitým vínem. Na jihovýchodě splývá osada s osadou Baška Voda

Po dokončení Jaderské magistrály, se letovisko Brela stala jednou z nejvýznamnějších turistických destinací na Makarské riviéře.

Pláže se táhnou podél celého letoviska asi 1,5 km a jsou lemovány stinnými borovými lesy, v nichž stojí zdejší hotely. Při pobřeží, vytvářejícím menší zátoky, jsou v moři rozeseta malebná skaliska. Pláže s drobnými oblázky a pískem patří k nejkrásnějším v celém Chorvatsku a dokonce byly oceněny jako nejkrásnější v Evropě a celosvětově získaly v hodnocení Amerického časopisu Forbes šesté místo. 

Ubytování Brela

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  První zmínky o osadě pocházejí z počátku 10. století. Největšího rozmachu se ale osada dočkala až s rozvojem turismu v 20. století.

  více

 • Koupání a pláže

  Nádherné pláže z drobných oblázků a písku, bývají označovány jako jedny z nejkrásnějších v celém Chorvatsku.

  více

 • Sport

  Brela a okolí jsou ideálním místem pro pěší a cyklistické túry. Nabízí také bohaté sportovní vyžití- plážové a vodní sporty.

  více

 • Zábava a noční život

  Dalmácký večer je organizován pro milovníky dobrého jídla a pití v pravé domácí přátelské pohodě. Ochutnat můžete domácí rakii, nejznámější dalmácký pokrm, sušenou šunku - pršut a místní sýr.

  více

Last Minute BrelaDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka