Chorvatsko Drvenik

Drvenik je přímořská turistická obec na Makarské riviéře vzdálená 8 km od Živogošće. Letovisko se dělí na dvě části Gornja Vala (Horní zátoka) je menší a klidnější než Donja Vala (Dolní zátoka), která je vzdálená několik minut chůze podél pobřeží. Ve vesnici žije okolo 480 stálých obyvatel. V okolí vesnice se pěstuje vinná réva a olivovníky.

Nad obcí se vypíná masiv pohoří Rilić, které je pokračováním Biokova a které chrání pobřeží před vnitrozemskými vlivy. V horách jsou zachovalé pozůstatky původní vesnice. Všechny původní stavby jsou již trvale neobydlené, slouží ale místním vinařům jako sklepy. Do hor se můžete vydat zhruba dvě hodiny trvající cestou po značené turistické stezce. Pláže v Drveniku jsou oblázkové a každý rok jsou uměle rozšiřované.

V letovisku je také přístav odkud odjíždějí trajekty na ostrovy Hvar a Korčula.

Ubytování Drvenik

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  První osady na území Drveniku se zmiňují již ve 13. století. V podhorské vesnici Horní Drveník (Gornji Drvenik) stojí kostel Sv. Jiří.

  více

 • Koupání a pláže

  Centrální pláže Donja Vala a Gornja Vala jsou nasypány drobnými oblázky a pískem s pozvolným vstupem do moře, což ocení především rodiny s dětmi.

  více

 • Sport

  Místo je ideální pro vodní sporty všeho druhu. Potřebné rekvizity se půjčují v blízkosti pláží. K dispozici jsou také tenisové kurty, půjčovna kol a skútrů.

  více

 • Zábava a noční život

  Turistickou nabídku přes léto rozšiřuje bohatý kulturní program - hudbou, zpěvem a tancem v tradičním dalmáckém stylu, diskotékami.

  více

Last Minute DrvenikDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka