Chorvatsko Gradac

Gradac je nejjižnější turistickou obcí Makarské riviéry, od Makarské vzdálen asi 40 km, situován na polovině cesty mezi Splitem a Dubrovníkem. Obec s 1 500 obyvateli je správním střediskem Horního makarského přímoří ( Drveník, Zaostrog, Podaca a Brist). Leží na úpatí pohoří Rilić, pokračovaní Biokova, chraněná od moře poloostrovem Pelješac a ostrovy Hvar a Korčula. Obyvatelé se kromě turismu a pohostinství zabývají tradičním zemědělstvím a rybářstvím. V úbočí se rozprostírají staré opuštěné vesničky, které jsou zosobněním staré dalmátské architektury, spojené turistickými a cyklistickými trasami borovými a olivovými háji.

Vedle Jaderské magistrály jsou víceméně všechna místa spojena promenádou podél moře a horskými stezkami. Obyvatelstvo se začalo významněji zabývat turistikou po roce 1960. Dnes jsou zde k dispozici ubytovací kapacity v soukromí (1600 lůžek), v menších penzionech i větších hotelích (1 500 lůžek). Díky neopakovatelnému spojení hradby hor, překrásných pláží a blízkosti nejvýznamnějších výletních destinací je Gradac přitažlivým městečkem pro strávení příjemné rodinné dovolené.

Ubytování Gradac

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Gradac byl osídlen ještě v předhistorickém období, což dokládají nesčetné kamenné hromady z doby bronzové a železné. 

  více

 • Koupání a pláže

  Gradac má pěkné dlouhé a dosti široké oblázkové pláže pozvolna se spouštějící do moře, které se rozprostírají podél celého letoviska.

  více

 • Sport

  Gradac nabízí větší možnosti sportovního vyžití a rekreace. Lze zde provozovat vodní sporty - k zapůjčení jsou šlapadla, loďky, vodní skútry, surfy.

  více

 • Zábava a noční život

  Kulturní program nabízí rybářské fešty doprovázené zpěvem, hudbou a ukázkami dalmátských lidových tanců. Při pobřežní promenádě směrem na Brist je disco klub.

  více

Last Minute GradacDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka