Chorvatsko Kaštel Štafilić

Kaštel Štafilić je letovisko, které se nachází na Rivieře Kaštela ve stejnojmenném zálivu, který se rozkládá mezi starobylými městy Trogir a Split v délce asi 20 km. Rivieru tvoří sedm starobylých obcí, které byly původně samostané.

Kaštela má cca 32 tis. obyvatel a skládá se z těchto jednotlivých obcí: Kaštel Štafilić, Kaštel Novi, Kaštel Stari, Kaštel Lukšić, Kaštel Kambelovac, Kaštel Gomilica a Kaštel Sućurac. Kaštely byly vybudovánu na obranu před vpádem Turků před 500 lety jako opevněná sídla - tvrze, kolem nichž se pozvolna rozrůstala kamenná městečka s osobitým stavitelským uměním. Nad Kaštely se zvedá pohoří Kozjak. Území mezi mořem a Kozjakem je velmi úrodné (vinná réva, zelenina, ovoce). 

Kaštel Štafilić je nazván po prvním majiteli, šlechtici S. Štafileovi z Trogiru, který dal začátku 16.století na ostrůvku těsně u pevniny postavit opevněný zámek - kaštel, spojený padacím mostem s pevninou. V místě je nyní renesančně barokní farní kostel z 18.stol.

Ubytování Kaštel Štafilić

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Kaštel Štafilić je nazván po prvním majiteli, šlechtici S. Štafileovi z Trogiru, který dal začátku 16.století na ostrůvku těsně u pevniny postavit opevněný zámek - kaštel, spojený padacím mostem s pevninou.Zachovala se zde renesanční věž. V osadě stojí zámek rodiny Pera. Na západě najdeme nedokončenou obrannou věž zvanou Kula IMehaj. 

  více

 • Koupání a pláže

  Oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře. Borový háj většinou až k plážím.

  více

 • Sport

  Letovisko je vhodné pro rozličné vodní sporty, tenis, stolní tenis, fotbal, volejbal, házená, kuželky aj. Větší možnosti sportovního vyžití najdeme v Trogiru, zejména však ve Splitu.

  více

 • Zábava a noční život

  Kaštely nabízejí příjemné posezení i s tancem na terasách restaurací, dále na zahrádkách kaváren, ve vinárnách nebo barech. Den obce Kaštely se slaví 4. března. Začátkem srpna se koná letní karneval s bohatým doprovodným programem.

  více

Last Minute Kaštel ŠtafilićDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka