Chorvatsko Makarska

Makarská je starobylé město s přístavem a lázněmi. Toto nejznámější letovisko v Dalmácii s 15 000 obyvateli je soustředěno u široké zátoky mezi mysem Osejava (Rt Osejava) a poloostrovem sv. Petra (Sv. Petar), 65 km jihovýchodně od Splitu. Je rušným střediskem a centrem stejnojmenné riviéry, která se táhne v délce 60 kilometrů od Brel po Gradac.

Místo je vyhledávané pro malebnou polohu s kulisou Biokovských hor a především kvůli plážím. Díky rozvitému turizmu je dnes hospodářským, zdravotním, kulturním a sportovně-rekreačním centrem. Ústřednímu náměstí dominuje kostel sv. Marka, barokní kašna a pomník chorvatského kněze a spisovatele Andrija Kačiće - Miošiće. Přístaviště lemují jachty, výletní lodě s vysokými stěžni, dlouhý pás palem. Četné obchůdky, kavárny, bistra a restaurace s venkovním posezením nabízejí bohatou paletu tradičních jídel a pití. Pobyt v letních měsících obohacují různorodé kulturně-umělecké programy v rámci tradičního Makarského kulturního lét (Makarsko kulturno ljeto).

Makarská uspokojí i nejnáročnější požadavky turistů. Nabízí ubytování v hotelích (2 300 lůžek), kempech (200 míst) i soukromí (12 000 lůžek). Podbiokovské vesnice Veliko Brdo, Puharići, Makar a Kotišina jsou atraktivní výletní místa díky svému přírodnímu bohatství, fortifikačnímu, sakrálnímu a rurálnímu stavitelství a zachovalým tradičním způsobem života. Odsud vedou upravené a označené stezky k vrcholům Biokova. Pohoří je zajímavé svými parky, kotlinami, jámami a loukami, endemickými bylinami a hojností vysoké zvěře, díky čemu se zde rozvila tradice lovu. Široké sportovní vyžití nabízí sportovní centrum i mnohé sportovní kluby. Rekreativní-zdravotní turistiku pěstuje hotel Biokovka.

Makarská se nachází na křižovatce pevninských a mořeplavných cest, což usnadňuje návštěvu mnohých okolních turistických cílů. V průběhu turistické sezóny (duben - listopad) směřují výletní lodě na přilehlé ostrovy Brač, Hvar, Korčula. Pravidelná trajektová linka spojuje Makarskou s městečkem Sumartin na ostrově Brač. Oblíbenými pevninskými cíly jsou města Split, Trogir, Omiš, Dubrovník, Međugorje, Mostar. Středomořské podnebí blahodárně působí na pěstování olivovníků a vinné révy. Zkrátka Makarská je ideálním místem zábavy a odpočinku.

Ubytování Makarska

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Dnešní město vzniklo na místě někdejší římske osady, která se nacházela na pobřežní cestě Salona - Narona. 

  více

 • Koupání a pláže

  Makarská je vyhledávaná především kvůli svým překrásným oblázkovým plážím, neuvěřitelně čistému moři a velmi teplému a stabilnímu počasí.

  více

 • Sport

  Makarská jako centrum Makarské riviéry nabízí nejširší možnosti sportovního vyžití. Velmi dobrým podmínkám se zde těší vodní sporty.

  více

 • Zábava a noční život

  S Makarskou jsou spojeny četné kulturně-umělecké, zábavní i lidové večery, především v turistické sezóně. V červenci a srpnu se odvíjí tradiční Makarské kulturní léto.

  více

Last Minute Makarska



Důležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka