Chorvatsko Omiš

Omiš je významné středisko Omišské riviéry, dlouhé asi 35 km. Leží ve střední Dalmácii mezi Makarskou a Splitem (26 km jižně) u delty řeky Cetiny, jejíž břehy modelují strmé majestátní stěny hřebenů Mosoru a Omišských Dinár a vytvářejí tak divoký kaňon podél toku řeky a úchvatné romanticky divoké panorama horizontu Omiše. Město má šest tisíc stálých obyvatel.

Četné pláže a zátoky v jeho okolí, středomořská flora, bohatá kulturní i gastronomická nabídka a především čisté a průzračně modré moře činí Omišskou Riviéru dokonalým místem pro klidnou dovolenou. Pro vyznavače aktivní dovolené, je Omiš ideálním místem. Můžete zde provozovat rafting na řece Cetině, volné lezení, potápění, rybolov, horolezectví, pěší turistika v přírodě, windsurfing a mnoho dalšího.

Omiš je příjemně živým letoviskem, které je doslova plné restaurací, hostinců a café barů. Omišské Kulturní Léto, Festival Dalmatinských Klap, Pirátské Večery a další hudební, divadelní a gastronomické slavnosti jsou vítaným spestřením letního období.

Ubytování Omiš

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Historie města je ovlivněna římským původem a středověkou pirátskou nadvládou nad okolím. Pirátství a také zájem tureckých nájezdníků o získání moci nad tímto strategickým místem ovlivnilo i architekturu města.

  více

 • Koupání a pláže

  Při ústí Cetiny se nachází vyhlášená rozlehlá pláž z jemného písku, dlouhá asi 1 km. severozápadu po jihovýchod se táhnou v úzkém pruhu pláže z drobných oblázků i písku.

  více

 • Sport

  Omiš svým návštěvníkům nabízí opravdu bohatý výběr vodních sportů. Pozadu nezůstávají ani míčové sporty. Spektrum sportovně rekreačních příležitostí doplňuje skalní lezení, létání na rogalech, paragliding a nezapomíná se ani na cyklisty.

  více

 • Zábava a noční život

  Omiš je i zábavním centrem celé oblasti. Nabízí posezení v četných kavárničkách a restauracích, večer pak diskotéky, taneční terasy a další zábavní zařízení.

  více

Last Minute OmišDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka