Chorvatsko Podgora

Oblíbenost Makarské riviéry se projevuje mimo jiné i velkým zájmem o její rušná letoviska. Podgora, vzdálená asi 10 km jižně od Makarské, s 1500 stálými obyvately mezi ně rozhodně patří. V obci vyvěrá několik sladkovodních pramenů a léčivý pramen Klokun. Na úrodné půdě se zde pěstují olivovníky a vinná réva

Původní obec se skládala ze dvou částí: ze staré horní vysoko na horském svahu, která byla zemětřesením v r. 1962 pobořena a zůstala opuštěna, a z nové dolní části při moři, rozkládající se od moře k magistrále. Ta zaznamenala v posledních letech obrovský rozmach. Byla tu postavena nejrůznější zařízení cestovního ruchu, především při jižním okraji obce. Podgora se tak z malé vesničky změnila ve velmi rušné letovisko.

Ubytování Podgora

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  V Horní Podgoře jsou zachovány obranné protiturecké věže ze 17. a 18. století. Zemětřesení v polovině minulého století zasáhlo i barokní kostel sv. Tekly, ten je však dnes obnoven. Na pobřeží jihovýchodního okraje obce postavili obyvatelé tohoto města postiženého zemětřesením již ve stejném roce moderně pojatý kostel.

  více

 • Koupání a pláže

  Krásnou, avšak neširokou pláž z drobných oblázků a hrubého písku lemuje spousta bujné zeleně. V sezóně je pláž hojně navštěvovaná.

  více

 • Sport

  Podgora má dobré podmínky pro vodní sporty, ale také např. pro tenis nebo basketbal. Najdeme zde půjčovnu sportovních potřeb.

  více

 • Zábava a noční život

  Pro večerní zábavu jsou zde taneční terasy a discoclub. V průběhu letní sezóny jsou pořádány Rybářské večery.

  více

Last Minute PodgoraDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka