Chorvatsko Ruskamen

Osada Ruskamen která je součást obce Lokva Rogoznica,a která administrativně spadá pod Omiš. Leží na tzv. Omišské riviéře, 6 km jihovýchodně od Omiše. Ruskamen se rozkládá od Jadranské magistrály až na pobřeží. Rychle se rozvíjí jako příjemné skromnější letovisko s velmi pěknými plážemi.
Prostranné oblázkové pláže a borové háje přitáhly již na počátku minulého století šlechtickou rodinu Dešković, která zde vybudovala vilu, vedle které koncem šedesátých let vyrostl hotel Ruskamen. Atraktivní výhled se otevírá od kostelíku sv. Víta ve výšce 639 m v kopcích nad obcí, k němuž vede pěší stezka.
Ruskamen je jedna z nejpopulárnějších dalmatských destinací pro windsurfing. Ruskamen je také známé místo nudistů s jednou z nejstarších nudistických pláží na Jadranu. Toto malebné letovisko je vhodné především pro poklidnou a relaxační dovolenou.

Ubytování Ruskamen

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Na počátku minulého století si tu postavila rodina Deškovićů vilu ve stylu opevněných kaštelů. V tomto malém letovisku bohužel není dochováno mnoho kulturních a historických památek. O to více jich máte možnost shlédnout v blízkých městech. Například Omiš, Split a podobně.

  více

 • Koupání a pláže

  Malé letovisko na Omišské riviére se pyšní jednou z nejlepších pláží celé riviéry. Vynikající pláž, uspokojí všechny věkové kategorie...

  více

 • Sport

  V Ruskamenu se lze věnovat tenisu, volejbalu, windsurfingu, potápění nebo boccie. K dispozici je i půjčovna člunů a sportovních potřeb...

  více

 • Zábava a noční život

  V Lokvě Rogoznici se konají tradiční "Rybářské večery". Ruskamenu se můžete věnovat také tenisu, volejbalu, potápění, koulení a procházkám, i využít služeb příjemné restaurace, marketu a prodejny suvenýrů nebo bazénu a potápěčského centra. Můžete si též pronajmout loďku, jet-ski nebo windsurfing. Další možnosti zábavy v Omiši.

  více

Last Minute RuskamenDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka