Chorvatsko Trogir

Chorvatský Trogir je starobylé město a příslav, které leží cca 27 km od Splitu a má přes 12tis. obyvatel. Historické jádro městečka leží na ostrůvku spojeném jedním mostem s pevninou a druhým mostem s ostrovem Čiovo. Nové části města se však již rozrostly na pevnině oba směry.
 
Ve městě je loděnice, farmaceutický průmysl, zpracování tabáku, těžba kamene. Díky své nádherné poloze, zachovalému středověkému vzhledu a četným kulturním památkám se stal Trogir slavným turistickým místem. Představuje jedno z nejkrásnějších měst na jaderském pobřeží. Od r. 1997 je také Trogir zapsán do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO.
 
Městský přístav a marina jsou umístěny na straně k ostrovu Čiovo. Na západní straně se nachází přístaviště pro 100 lodí. Když vanou silné západní větry, je moře v přístavu značně rozbouřené.  Pobřeží Trogirské Riviery je dosti členité s menšími zátokami a ostrůvky s bujnou středomořskou vegetací, která je stále zachovaná ve své původní podobě, tak vyhovuje těm, které přitahuje plavba na lodích podél jaderského pobřeží. Podnebí je příznivé s mírnými zimami a teplými léty, která osvěžuje příjemný vítr - maestral.

Ubytování Trogir

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Trogir je vesničkou, které místní lidé nazývají "malé Benátky". Je totiž pravým muzeem středověké architektury. Dějiny Trogiru sahají až do dob antiky...

  více

 • Koupání a pláže

  Toto letovisko se pyšní s pěknými kamenitými a oblázkovými plážemi. Pozvolný vstup do moře je vhodný zejména pro děti a neplavce.

  více

 • Sport

  Letovisko nabízí velmi dobré podmínky pro vodní a plážové sporty. Například jachting, windsurfing, potápění. Dále také nabízí další sporty, např. tenis, kuželky, boccia, stolní tenis aj. Pro více sportovního vyžití neváhejte navštívit nedaleká města.

  více

 • Zábava a noční život

  Trogir nabízí večerní i noční pobavení na tanečních terasách, diskotékách. V průběhu sezóny se konají pro široké okolí velice oblíbené zábavní festivaly“Ribarske noci „ i koncerty klasické hudby v historických prostorách

  více

Last Minute TrogirDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka