Chorvatsko Trogir- Seget Donji

Seget Donji je větší obec, která se nachází při zátoce Saldun, 4 km západně od Trogiru. Svou novou výstavbou vlastně již navazuje na předměstí Trogiru a pokračuje dále k západu do letoviska Seget-Vranjica vzdáleného 2 km. Seget Donji je kulturní městečko s bohatou gastronomickou nabídkou. Seget Donji nabízí zvláštní prožitky rybářům a milovníkům vodních sportů.
 
Město bylo vybudováno jako typ uzavřené, pravoúhlé obce, podle toho vypadají jeho uličky. Díky poloze a mírnému podnebí se obyvatelstvo dnes živí převážně zemědělstvím, rybářstvím, stavbou lodí a svým způsobem také turismem. Jsou tu pláže oblázkové a kamenité, pod hotelovým komplexem Medena jsou vybudovány plochy na slunění a rekreaci, dále také tobogan. Borový les sahá až k plážím a tím nabízí krásné zákoutí pro klidnou relaxaci. Toto letovisko Vás okouzlí svou harmonií a sympatiemi.

Ubytování Trogir - Seget Donji

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Městečko vzniklo v roce 1564, kdy dostal trogirský šlechtic Jakov Rotondo povolení ke stavbě věže, kolem které se opevnila vesnice...

  více

 • Koupání a pláže

  Pláže jsou zde oblázkové, kamínkové místy i písčité, prokládané betonovýma pláty na slunění. Moře je průzračně čisté a blankytně modré. Pozvolný vstup do moře je vhodný zejména pro děti a neplavce. Okolní borovicové porosty nabízejí příjemný stín pro relaxaci.

  více

 • Sport

  Seget Donji má dobré podmínky pro vodní sporty, zejména pak pro windsurfing, vodní lyžování. Dále pak máte možnost si zde zahrát tenis, plážový volejbal, stolní tenis apod. Pro více sportovního vyžití neváhejte navštívit okolní blízká města.

  více

 • Zábava a noční život

  V městečku se nacházejí restaurace, cukrárny, a spoustu malých obchůdků se suvenýry. Neváhejte ochutnat místní speciality, zejména ryby, zmrzlinu a podobně. Více kulturního vyžití naleznete v nedalekých městech. Například Trogir, Kaštely a podobně.

  více

Last Minute Trogir- Seget DonjiDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka