Pláž Zrče

Pláž Zrče

@@1@@Pláž Zrče se v posledních letech stala jednou z nejznámějších a nejatraktivnějších pláží pro mladé v celém Chorvatsku. Bývá označována jako chorvatská Ibiza a je srovnatelná s jinými evropskými top letovisky. Je synonymem nepřetržité bláznivé zábavy s velmi dobře sestavenou nabídkou a s kapacitou 1 000 návštěvníků. Nejzajímavější jsou 24 hodinové zábavy, které organizují tři známé kluby: Aquarius, Papaya a Calpso. Každý z nich je svou nabídkou specifický a má své příznivce. Klub Aquarius, který se před několika lety přestěhoval ze Záhřebu právě sem, se stal podle britského časopisu Mixmag nejvyhledávanějším místem zábavy v Evropě. Můžete zde vychutnávat zábavu do ranních hodin spojenou s alkoholem, který zde teče v proudech, koupáním, tancem, hostováním domácích i světových DJů a úžasnou atmosférou.Kromě čistého moře, horkého slunce a nádherné přírody mohou návštěvníci vyžít i různé sporty: vodní tobogán, bungee jumping, vodní skútry, plážový volejbal, koulovou, biliard, podvodní rybolov. To vše v letní sezóně přiláká kolem 200 000 hostů. Trajektovou linkou Žigljen - Prizna sem přijíždí na několik dní velký počet mladých lidí z celého Chorvatska, Slovinska, Itálie, o víkendu sem směřuje mnoho aut ze Zadaru a Splitu, a katamarán spojující Novalju s Rijekou je vždy plný. Dobré jméno se rozšířilo i do zahraničí, Novalja a pláž Zrće se našly na různých internetových portálech a stránkách světových turistických časopisů. Výsledkem je velká návštěvnost zahraničních hostů z Itálie, Německa, Velké Británie, Česka, Slovenska, Polska, Maďarska, Skandinávie i USA.V roce 2002 bylo Zrće v rámci akce Chorvatského turistického sdružení Modrý květ prohlášeno nejlepší a nejupravenější pláží na Jadranu. Svou vyjímečnou přírodní osobitostí, vybaveností a programem splňuje přísná mezinárodní kritéria, díky čemu byla v roce 2003 oceněna tzv. Modrou vlajkou.
Pláž se rozkládá v blízkosti letoviska Novalja (2,5 km) v severovýchodní části ostrova Pag, v zátoce proti městečku Pag. Před pláží je velké upravené placené parkoviště a s letoviskem Novalja je spojena veřejnou dopravou.
Je lemovaná lesnatou vegetací, kterou prochází spousta cestiček do samé pláže. Pobřežní prostranná část je tvořena oblázky a pískem. Vstup do moře tvoří oblázky a díky strmému mořskému dnu je zde velká hloubka. Pláž je vybavena kvalitním zázemím - nachází se zde pobřežní hlídka, první pomoc, prostory pro invalidy, pohostinská zařízení, půjčovna plážových rekvizit, kvalitní sociální zařízení, pramen pitné vody. V rámci pláže jsou zóny pro různé aktivity, včetně části pro děti a neplavce. Část zvaná Blato je vyhlášena chráněnou oblastí.Pláž Zrće je podle názoru mnohých dobrým příkladem organizované letní zábavy, nočního života a turistické nabídky, která zviditelňuje Novalju i celý ostrov Pag.

plánek pláže
klub Aquarius
klub Papaya

Ubytování Chorvatsko

Další nabídkyDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka