Itálie Martinsicuro


Martinsicuro se nachází ve střední Itálii, v regionu Abruzzo. V jižní části vyhlášené Palmové riviéry. Pět kilometrů od významného přístavu San Benedetto del Tronto a 49 km od města Teramo, hlavního města celé provincie. Martinsicuro leží u ústí řeky Tronto. Má přes 16 tisíc obyvatel. Od roku 1963 je okresním městem. Předtím spadalo Martinsicuro do okresu Colonnella. Charakteristickým znakem Martinsicura je palmová promenáda lemující mořské pobřeží, kde můžete při večerní procházce ochutnat výbornou italskou zmrzlinu, či jen tak posedět v některé z kaváren, nebo tradičních italských restaurací. V posledních letech se Martinsicuro stalo pro české turisty nejoblíbenějších místem Palmové riviéry.

                                                  
Ve městě Martinsicuro najdete nádherné pláže a nepřebernou nabídku ubytovacích kapacit a sportovišť. Určitě se nemůžete splést, pokud se Martinsicuro stane místem jednoznačné volby Vaší dovolené.
Vůdčí role města Martinsicuro, jako centra turistického ruchu (hned vedle San Benedetto del Tronto), má své kořeny už v minulosti. Území, na kterém se nachází dnešní Martinsicuro, bylo osídlené už v neolitických dobách. Bývalo zde město Liburni. Před římskou kolonizací se v místech dnešního Martinsicura nacházela osada Trunetum. Později, za vlády Římanů, se osada jmenovala Castrum Truentum. Tehdy byla významným strategickým a opěrným bodem, nejdůležitějším v celé oblasti. Současné jméno pochází od španělského kapitána, Martina de Segura, který byl pověřen císařem Karlem V., aby postavil masivní obrannou věž, která by chránila území okolo řeky Tronto.


Od 19. století si v Martinsicuru stavěli letní rezidence bohatí Italové, kteří nešetřili chválou a tím přitáhli i další zájemce o tuto oblast. Po 2. světové válce se Martinsicuro stalo populárním letoviskem, jehož slávu šířily i hvězdy hudebního a filmového nebe.
Ale nejen moře láká návštěvníky. Výtečná kuchyně, historické památky, příroda, to vše by nemělo zůstat opomenuto. Martinsicuro se pyšní čistými plážemi, které ostatně najdete v celé provincii. Na výlet lákají i další turistická centra: Villa Rosa, San Benedetto del Tronto, Pesaro, Fano, Cupra Marittima, Alba Adriatica, Pineto, Silvi Marina, Montesilvano . To všechno jsou letoviska, která se pyšní nádhernými písečnými plážemi.
Na plážích se důrazně dbá na recyklaci a je výrazně redukován průmysl, který by ohrožoval celou lázeňskou oblast a nezapomenutelné místo Vaší dovolené. Martinsicuro láká turisty především v létě, ale podzimní a zimní měsíce, kdy jsou ulice téměř vylidněné a moře rozbouřené, může oslovit k návštěvě ty z vás, kteří si rádi užijete klidných procházek ve městě, které se v létě ani na chvíli nezastaví.

Ubytování Martinsicuro

Další nabídky

Turistické zajímavosti

 • Historie a památky

  Území, na kterém se nachází dnešní Martinsicuro, bylo osídlené už v neolitických dobách. Bývalo zde město Liburni. V časech před římskou kolonizací ...

   

  více

 • Koupání a pláže

  Pláže podél Lungomare se táhnou z Cupra Marittima přes San Benedetto del Tronto a Martinsicuro až do Villa Rosa a Alba Adriatica ...

  více

 • Sport

  Mezi nejvyhledávanější sporty v této oblasti patří jízda na kole, jízda na koni, tenis, golf, ale i lukostřelba, nejvyhledávanějšími vodními sporty jsou ...

  více

 • Zábava a noční život

  V červenci si nenechejte ujít oslavy a výstavy – „Citta di Martinsicuro – art exhibition“. Celá akce je spojená s výstavami, přehlídkami ...

  více

Last Minute MartinsicuroDůležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Údolní 11
602 00 Brno

(+420) 542 321 322
info@adrialand.cz
po-pá: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Přihlaste se k odběru novinek

Neunikne vám žádná výhodná nabídka